رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

جادوآموزان عزیز سلام به ترم 3 خوش آمدید امیدوارم این ترم رو با هم به خوبی بگذرونیم من که خیلی به شخصه هیجان دارم خب خب بریم سر درس مون
این جلسه ما در مورد کود دهی  و انواع درخت ها آموزش میبینیم 
خب در واقع مواد لازم جهت رشد گیاه ما رو تامین میکنند و به صورت های شیمیایی و غیر شیمیایی اند کودهای کامل دارای عناصری همچون فسفر(P)، نیتروژن  (N)و پتاسیم  (k) هستند و فسفر در رشد ریشه ها و گیاهانی با گلهای بیشتر، درشتر و با کیفیت بیشتر تاثیر دارد؛ از طرفی پتاسیم در تولید گل، رشد ریشه، رنگ بهتر گلها و میوه ها، قوی تر شدن ساقه گیاهان و افزایش آمادگی گیاه برای مقابله با بیماری ها و خطرات دوران استراحت موثره. نیتروژن نیز در رشد عمومی گیاه و برگسار مضاف بر تحریک رشد برگ و ساقه و سبزی گیاه تاثیر دارد.خب کود ها میتونن به صورت های شیمیایی،آلی،حیوانی،بیولوژیکی،انسانی و... باشند که تو عکس ها میبینید حتی ماگل ها یه رشته تحصیلی به اسم مهندسی کشاورزی دارند.
خب بریم سر بحث بعدی بزارین پیر ترین درخت جهان یعنی سرو ابرکوه یزد رو بهتون معرفی کنم این درخت یکی از پیرترین موجودات زنده در کره زمینه تصویرش رو ببینید 
بیاین بیشتر با درخت سرو آشنا بشیم سرو یه درخت همیشه سبزه یعنی در طول سال برگ هاش همیشه به رنگ سبزن این درخت بلند قامته ومقاومت خوبی در برابر خشکسالی و توفان ها داره همون قدر که درخت کاج نماد محسوب میشه
خب تکالیفتون
❌میخوام با سلیقه خودتون یکی از انواع کود های شیمیایی رو انتخاب کنید و یک مقاله 100 کلمه ای درباره ش ارائه بدید
❌امتیاز تشویقی (اجباری نیست)
گفته شد که درخت سرو یه درخت همیشه سبزه میتونید راجب درخت های همیشه سبز دیگه هم یک مقاله حداقل 100 کلمه ای ارائه بدید

IMG_20180204_121138_676.jpg

IMG_20180204_121140_803.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کود گوگرد کودیه که برای اصلاح خاک در کشاورزی مورد استفاده قرار میگیره
کمبود گوگرد یکی از مواردیه که در گیاهان مدام درحال شستوشو به شدت دیده میشه،به همین دلیل وجود ماده گوگرد درخاک به شدت الزامیه!
عنصر گوگرد در اثر فعالیت باکتریهای اکسید کننده بصورت اسید سولفوریک و سولفاتها در میاد. هر چه ذرات عنصر گوگرد ریزتر و توزیع آن در خاک یکنواخت تر باشن، سرعت اکسیده شدن گوگرد هم بیشتر میشه. اکسیداسیون عنصر گوگرد موجب اسیدی شدن خاک گشته و به همین دلیل از آن دراصلاح خاکهای قلیائی استفاده میشه. اکسیده شدن گوگرد در حرارت و رطوبت مناسب ممکنه ۳ تا ۴ هفته طول بکشه.

کاج نوئل درخت همیشه سبز دیگه ایه که در مناطق شمالی دیده میشه،اونا درختای خیلی بزرگین که طولشون به 20 تا 60 متر هم میرسه!
اونا به عنوان منبع تغزیه لارو ها به حساب میان، این درختان از روی شکل مخروطی و آرایش محوری متمرکز (فراهمه) برگها بر شاخه هایشان به راحتی قابل تشخیص اند
برگهای درخت با گذشت ۴ تا ۱۰ سال فرو می‌ریزند و شاخه‌ها را با سطحی ناهموار، پوشیده از بالشتک‌ها، عریان به جا می‌گذارند (و این خود راهی آسان برای تشخیص این درختان از سایر سرده‌های کاج سانان است، زیرا در سایر سرده‌ها شاخه‌ها بعد از برگ ریزی سطحی هموار دارند).

لینک به ارسال

خوب اولش که باید تعریف کود رو بگیم تا ببینیم دنیا دست کیه 
تعریف کود: به هر نوع ماده معدنی یا آلی یا بیولوژیک که دارای عناصر غذایی باشد  و باعث بالا بردن حاصل خیزی خاک و همچنین با تیمار گیاهی باعث افزایش عملکرد کیفی و کم محصول شود کود اطلاق میشود.
قدم بعدی اینه که بدونیم اقا اصلا چند دسته کود داریم ؟ 
کود ها به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از :
شیمیایی  –  آلی یا ارگانیک  –  بیولوژیک یا زیستی
و اینکه کود های شیمیایی ام زیادن ببخشید حال ندارم دسته بندی کنم ولی در حالت کلی یا ماکرو هستن یا میکرو یا کود کامل 
خوب من خودم 16 سال و خورده ای سنمه و به همین دلیل فعلا به عنصر شماره 16 یعنی گوگرد علاقه دارم پس میرم سراغ برسی کود های گوگرد دار 
کمبود گوگرد در خاک هایی که به شدت در معرض شستشو قرار دارند مشاهده می شود. در این صورت می بایستی گوگرد را بصورت کود به خاک اضافه کرد. مقدار گوگرد کودها را بصورت درصد عنصر گوگرد (s) ذکز می کنند انتخاب نوع کود گوگرد دار به pH خاک بستگی دارد. در خاک های اسیدی می توان از سولفات کلسیم یا جیپس بعنوان منبع گوگرد استفاده نمود. این ترکیب دارای ۱۸ درصد گوگرد و ۲۲ درصد کلسیم است جیپس علاوه بر تامین گوگرد و کلسیم باعث افزایش pH خاک نیز می گردد.
از پودر گوگرد نیز می توان بعنوان کود گوگرد استفاده کرد. عنصر گوگرد در اثر فعالیت باکتریهای اکسید کننده بصورت اسید سولفوریک سرانجام سولفاتها در می آید. هر چه ذرات عنصر گوگرد ریزتر و توزیع آن در خاک یکنواخت تر باشد، سرعت اکسیده شدن گوگرد بیشتر خواهد بود. اکسیداسیون عنصر گوگرد موجب اسیدی شدن خاک گشته و به همین دلیل از آن دراصلاح خاکهای قلیائی استفاده می شود. اکسیده شدن گوگرد در حرارت و رطوبت مناسب حدود ۳ تا ۴ هفته طول می کشد. بعضی از کودهای گوگرد را (مانند So2 و پلی سولفیدها) در آب آبیاری حل و به خاک اضافه می کنند
و در آخر مرسی فعلا درس خوبی دارید ولی خواهشا روند شیدا رو توی امتیاز دادن در پیش نگیرید
مرسی تونم بازم 

لینک به ارسال

کودهای پتاسیم

یه سر به گلخونه زدن و تصمیم گرفته بودم گیاه جدیدم رو توی خاک شنی بکارم و حالا رفته بودن بهش یه سر بزنم که مرفسور لوتوی رو اونجا دیدن گفت نسترن این گیاه توعه منم گفتم بله اسناد گفت به نظرت این گیاه چیزی کم نداره گفتم نه من همه کاراشو کردم پرفسور گفت گیاه هایی که توی خاک های اسیدی و شنی هستن دچار گمبود پتاسیم مبشن البته ممکنه توی خاک های دیگه هم به دلیل شرایط ابیاری و برداشت مقدار زیادی محصول شاهد کنبودپتاسیم باشیم.

گفتم خب پرفسور حالا برای اینکه گیاهم پتاسیم کافی داشته باشم چیکار کنم پرفسور گفت برو تحقیق کن امتیاز داره :دی . 

حس هرمیون وحود بیدار شد و به سمت د سوی کتابخونه رفتم و کتاب خاک ها و کودها رو برداشتم بیشتر کودهاب پتاسیم توی اب محلول هستند و کلروپتاسیم فراروان ترین ترکیب توی طبیعته . نکته مهم : مصرف کلروپتاسبم در مواردی که مقدار زیادی پتاسیم نیازه مطلوب نیست . ممکنه احتمال مسمویت ناشی از فراوانی کلر پیش بیاد .

کود گران فیمت : نیترات پتاسیم 44 درصد اکسید پتاسیم داره و کودی گران فیمته .

سولفات پتاسبممم یکی از معمول ترین کوداست .

بعد از یه تحقیق کلی به سمت گلخونه رفتم و کود پتاسیم رو به صورت قسطی به گیاهم اضافه میونم البته اضافه کردم قسطی پتاسیم به گیاه برای خاک های شنی هستش.

درخت های همیشه سبز 

درخت همبشه سبز به درخت هایی میگن که در همه فصل های سال دارای برگ هستن .

درخت نراد جز درخت هاب همیسه سبز محسوب میشه .این درخت ، درخت بومی ازبکستان و اسیای صغیر هستش اما بذر هاش وارد ایران شده و نوی جنگل کاری ازش استفاده میشه . ارتفاع این درخت 15 الی 20 متر هست ش

نراد دارای مخروطی عمودی به رنگ های مختلف هست 

نراد در نور و دمای مناسب میتونه مخروط هایی به اندازه 15 سانتی متر به رنگ سبز تولید کنه 

هوای الوده رشد این درخت رو کم میکنه ( پس توی خوزستان وتهران نداشته باشیمش بهتره :دی )

لینک به ارسال