رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

در کلاس رو باز میکنم و با صدای بلند میگم :

سلام به همه ی ترم اولی های عزیز :D

چند عدد چشم بهم خیره میشن و نگام میکنن، همیشه عاشق ترم اولی ها بودم، ازم حساب میبرن ^_^ خب دروغ گفتم :| هیچ کس از من حساب نمیبره، یه کم درجه ابهت رو باید بالا بکشم. :Emoji-Smiley-19:

بعد از خیره شدن بدون اینکه توجهی به من بکنند مشغول کار خودشون شدند. :| میدونستم با داد و فریاد و زدن رو میز ساکت نمیشن، بنابراین چوبدستیمو در آوردم و رو بهشون گرفتم و گفتم : Silencio (قطع کردن صدا)

دانش آموزای عزیزم پس از مقداری تقلا وقتی دیدن صداشون در نمیاد، بهت زده نگاهم کردند.

لبخند میزنم و شروع میکنم :

همونطور که میدونید این کلاس در مورد دفاع در برابر جادوی سیاهه و من دایانا لوپین مدیر مدرسه و همچنین استاد درس های معجون سازی و دفاع در برابر جادوی سیاه هستم.

1b26d977057de052a89b98900300b68b35d0a49a_hq.gif

. امیدوارم که ترم خوبی رو داشته باشیم. قابل ذکر است که من خیلی مهربونم ولی اگه حضور درست و فعال تو کلاس رو نداشته باشید چاره ای جز این ندارم که به عنوان شی تزئینی روی دیوارهای سرسرا به میخ بکشمتون . 9_9 بچه های خوبی باشید. xD

نگاهی بهشون میکنم تا تاثیر حرفامو ببینیم و سپس ادامه میدم :

برنامه ی این ترم اینه که این جلسه در مورد جادوی سفید حرف میزنیم، جلسه ی دوم جادوی سیاه، جلسه ی سوم نحوه ی تشخیص این دو از همدیگه و جلسه ی چهارم یک بحث کلی خواهیم داشت.

خب درس این جلسه رو شروع میکنیم.

از زمان های دور تا به حال جادوگران به دو دسته ی سفید و سیاه تقسیم بندی شده اند. جادوگران سفید از جادوی سفید بهره میبردند و جادوگران سیاه قاعدتا از جادوی سیاه استفاده میکردند. سوالی که اینجا پیش میاد اینه که جادوی سفید و سیاه چیه ؟ اصن به چه دلیل نوعی از جادو، سفید و نوع دیگری از جادو، سیاه خوانده میشود ؟ این دسته بندی از کجا میاد و چطور میتونیم تشخیص بدیم که جادوی سیاه چیه و جادوی سفید چیه ؟

برای اینکه بتونیم در برابر چیزی خودمون رو محافظت کنیم و بتونیم دفاع درست و اساسی رو به عمل بیاریم اولین اصل اینه که هدف رو خوب بشناسیم و بدونیم که با چی سر و کار داریم.

جادوی سفید مثل هر کلمه ی دیگری در دنیا تعریف به خصوص خودش رو داره، این جادو پاک، زیبا و به دور از هر بدی و پلیدی ـه و به جادویی گفته میشه که هدفی خوب و نیک داشته باشه و باعث آسیب زدن به هیچ موجود زنده و غیر زنده نشه. تجلی نور و روشنایی محسوب میشه و از حقیقت روح نشات میگیره. جادوی سفید نیروی عشق رو به نمایش میذاره.

بعضی از جادوگران قدیمی سفید اعتقاد داشتن نباید از جادو برای نفع بردن خودمون استفاده کنیم بلکه باید در راه دیگران و به خاطر خوبی برتر استفاده بشه، به این صورت که خب شما حق نداری از جادویی که داری در راه رسیدن به سود شخصی استفاده کنی، به طور مثال معجون عشق برای سود شخصی استفاده میشه پس از حیطه ی جادوی سفید خارج میشه يا حتى خيلى سخت گيرانه تر مثلا اگه من دستم زخم شده حق ندارم از جادوم براى درمانش استفاده كنم.

درسته كه الان اين قوانين به اين سختى ديگه وجود ندارن و خيلى ساده تر شده ولى از يه ديدگاه كه نگاه كنيم ميشه گفت كه جادوگراى كهن ما حق داشتند. همون معجون عشق رو در نظر بگيريم، نه تنها سود شخصى توش وجود داره به شخص مقابل آسيب ميزنه، چون ذهن و احساس اونو تحت كنترل ميگيره.

از طرفى شخصى كه از جادو به نفع خودش استفاده ميكنه ميتونه كاراى وحشتناكى انجام بده، اگه به تاريخ نگاه كنيم تمام جادوگران سياه از جمله تام ريدل تمام توان جادوييش رو براى اين گذاشته كه خودش و فقط خودش قدرتمندتر و نيرومندتر بشه ...

و خب آره، تقریبا هر چیزی که در تضاد جادوی سیاه باشه سفید محسوب میشه ولی نه کاملا، چون تو میتونی جادویی که در اینجا سیاه محسوب میشه رو در موقعیت متفاوت به صورت مثبت و سفید به کار ببری. (در داخل هر شری خیر و داخل هر خیری شر وجود داره :دی)

نگاهی به دانش آموزا کردم و با لبخند ادامه دادم : خب الان میخوام طلسم رو ازتون بردارم که بتونید جواب تکلیف رو بدید. :دی

چوبدستیمو اول رو به بچه ها گرفتم و طلسم رو از روشون برداشتم، بچه ها که هنوز در حالت شوک بودن بعد از اینکه مطمئن شدن صداشون برگشته به من چشم دوختند ، خندیدم و گفتم : واقعا متاسفم . :دی تقریبا هر ترم مجبورم این کارو بکنم :ph34r:

حالا ...

میرسیم ...

به بخش دوست داشتنی ....

تکلیف ^________^

:Thinking-Small:

1. به نظرتون ورد Silencio جادوی سفید محسوب میشه ؟ توضیحاتتون رو بنویسید.

2. نظرتون در مورد قانون منع استفاده از جادو برای نفع شخصی بنویسید.

• Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)

۱_خب از نظر من جادوی سیاه محسوب میشه درسته که برای خودت کاری انجام نمیدی(یعنی مثلن مشکلی پیش نیومده برات و تو با توجه به اون ورد خودت رو شفا و معالجه یا هر چیزی مثل این نمیکنی)ولی در هر حال داری از جادو به نفع شخصی خودت استفاده میکنی. یعنی دوست داری برخی افراد رو بنا بر علاقه ی شخصی خودت ساکت کنی . هرچند کار خیلی پلیدی نیست! گاهی اوقات هم لازمه. ولی از لحاظ منطقی و با توجه به اینکه جادوی سیاه بصورت کلی چی هست،اینکار ینی استفاده از این ورد نوعی جادوی سیاه هست که در واقع پلید نیست.
۲_از نظر من در برخی شرایط میشه از جادو به نفعه شخصی استفاده کرد ولی باید نتیجه ی خوبی داشته باشه ینی چیزه شوم و پلیدی نباشه (مثلن وقتی داریم از جادو استفاده میکنیم به نفعه خودمون نباید کار پلیدی انجام بدیم یا کاری کنیم که به ضرر دیگران و افراد بی گناه تموم بشه)در برخی جهات میشه استفاده کرد. ولی خب نباید در حدی باشه که ما دست از سعی و تلاش بکشیم و همه ی کارهای خودمون رو با جادو انجام بدیم. میتونیم بعضی جاها استفاده کنیم ولی نه همیشه و بستگی به شرایطی که در بالا گفتم داره.

ویرایش شده در توسط Fr the second Y

لینک به ارسال

تکلیف اول:

خب این که این ورد جادوی سفید محسوب میشه یا نه، بستگی به شخصی داره که ازش استفاده میکنه

در حقیقت، تمامی ورد های جادویی به این که کی ازشون استفاده میکنه بستگی دارن

اگر ورد Silencio توسط یه شخص خوب و برای کار خوب مثلا ساکت کردن کلاس برای جلت توجهشون، بله جادوی سفید محسوب میشه

اما اگر این ورد برای کار بدی مانند ساکت کردن شخصی که شاهد یک عمل زشت بوده، یا ساکت کردن شخصی در حال سخنرانی به دلیل کسل شدن(هرچند با این یکی موافقم) جادوی سیاه محسوب میشه

فراموش نکنیم که این ورد فقط میتونه توسط کسی که اون رو اجرا کرده برداشته بشه، پس یه ورد دائمی است

پس میشه نتیجه گرفت که به شخص استفده کننده بستگی داره

تکلیف دوم:

به نظر من خیلی هم قانون جالبی است، برای جوامع جادوگری هم بسیار مفیده

چون اگر هر کسی برای استفاده از منفعت شخصی بخواد از جادو استفاده کنه؛ آشوب به وجود میاد

و هر چند که natural order is disorder ولی کاملا باعث هرج و مرج هم در جوامع ماگلی و هم در جوامع جادوگری میشه

لینک به ارسال

★تکالیف★
★دفاع در برابر جادوی سیاه★

پشت میزم نشستم. قلم پرم رو که از پر عقاب بود به دست گرفتم و شروع به نوشتن کردم:

٭ورد سي لنسیو٭

٭خب... به عقیده‌ي من سي لنسیو مي تونه هم سیاه و هم سفید باشه؛ شرح دادنش هم زیاد مشکل نیست.
سي لنسیو کاربرد هاي زیادي در زندگي جادوگران داره و به جرأت میگم با قانون رازداري رقابت مي کنه.
هر جادوگر یا ساحره‌اي که از اون به نفع خودش استفاده کنه قطعا قصدي داره، بستگي داره که قصد اون خوب یا بد بوده باشه.
خب خود شما استاد، شما هر ترم برای ساکت کردن ما سال اولیا از این ورد استفاده مي کنین و میشه اسم این رو استفاده‌ي درست گذاشت. از این لحاظ میشه گفت که این ورد به نوعي جادوی سفیده. 
ولي از یه طرف، این طلسم ساده مي تونه گاهي وحشتناک باشه و مشکلات و خطرات زیادي رو به وجود بیاره.
برای مثال جادوگري که قصد انجام دادن کاري رو داره که به نفع خيلي‌ها نیست. در این مواقع‌، ممکنه سعي کنه از این ورد براي خفه کردن اطرافیانش استفاده کنه تا حرفي نزنن و همه چیز رو به نفع خودش انجام بده و در کارش موفق بشه.٭ 

خب این از این؛ حالا باید برم سراغ اون یکي...
و یه کاغذ پوستي دیگه از وسایلم بیرون کشیدم. هیچي به ذهنم نمي رسه که بنویسم لعنتي...
چندتا کتاب درباره‌ي نظریه هاي جادوگران برجسته تاریخ برداشتم و روي میزم ولو کردم خفن ترینشون ٭ممنوعیت طلسم هاي شیطاني در تاریخ٭ نوشته‌ي آلستر مودی بود. بازش کردم و شروع به جمع آوری مطالب مهمش کردم:

٭نظریه‌اي در رابطه با استفاده از جادو برای منافع شخصي٭

٭میشه گفت که قانون ممنوعیت جادو برای منافع شخصي قانوني فوق العاده هوشمندانست. 
قانوني که اگر کمي زودتر تصویب مي شد مي تونست از وقایع مهمي مثل ″ساخت سنگ جادو″ و یا ″ساخت هورکراکس″ جلوگیری کنه.
ولي آلستر مودي حرف دیگه‌اي ميزنه، از نظر چشم باباقوري، این عقیده اشتباه بزرگي در تدریس و یاددهیه و علتش هم اینه که ایشون معتقده که هیچ چیز جاي یادگیري عملي رو نمي گیره و هر چه فاصله‌ي فرد با خطر کمتر باشه، تجربه‌ي بهتر و کاملتري گیرش میاد.

آلستر مودي در زمان حیات از کارآگاه هاي وزارتخونه بود و خیلي ها رو به آزکابان فرستاد و پس از بازنشستگي در هاگوارتز به مدت یکسال مشغول تدریس درسي شد که هم اکنون ″ دایانا لوپین″ تدریس اون رو به عهده داره. مودي در اون یکسال جادوآموز ها رو از نزدیک با خطر آشنا کرد و حتي سه طلسم ممنوعه که گناهان نابخشودني بودن رو جلوي چشم اون ها اجرا کرد. بنابراین نمیشه نظریه‌ي چشم باباقوري رو نادیده گرفت ولي خب امکان داره نظریه‌ش قبلا در وزارتخونه رد شده باشه.٭

دستم درد گرفت. خیلي ننوشتم ولي امیدوارم چرند ننوشته باشم و نمره بیارم.

ورقه هام رو جمع کردم و داخل کوله پشتیم انداختم :))

لینک به ارسال

۱-به نظر من نه خودتون اشاره کردین  جادوی سفید نباید برای راحت تر کردن کار خودمون به کار بره و باید در جهت کمک به دیگران باشه اما شما داشتین برای ساکت کردن ما بدبختا از طلسم استفاده میکردین استاد¬¬

۲-از نظر من این سوال کمی پیچیدس ،درسته که باید به مردم کمک کرد اما همیشع که نمیشه فقط فقط به خاطر اینکه باید در راه کمک باشه کار خودمون رو سخت کنیم و میانبر نزنیم:ph34r:

لینک به ارسال

1=به نظر من ورد silencio بستگی داره توسط کی و برای چه کاری استفاده بشه. مثلا اگر توسط یه جادوگر بد با نیت بدی به کار بره(کار شوم) جزو جادوی سیاه محسوب میشه ولی اگر توسط  یه جادوگر خوب که قصد اسیب رسوندن یا اذیت کردن کسی رو نداره استفاده بشه و برای مثال جون کسی رو نجات بده جزو جادوی سفید قرار میگیره. برای همین نمیتونیم به راحتی تصمیم بگیریم که ورد silencio جادوی سفید هستش یا سیاه.(ولی فکر نمیکنم جادوی سیاه باشه):S

2=قانون منع استفاده از جادو در نفع شخصی به نظرم قانون خیلی خوبیه چون اگه قرار بود هر جادوگری که اتفاقی براش میفته خودش کار خودشو راه بندازه و نیاز به کمک کسی نداشته باشه که دیگه دنیای جادوگری نابود میشد زبونم لال -_-

مثلا اگر من دستم میشکست و خودم ترمیم و درمانش میکردم یا به عبارتی خودم دکتر خودم میشدم که دیگه بیمارستانی لازم نبود که وجود داشته باشه و خیلی چیزای دیگه.....

لینک به ارسال

یا علی
استاد با توج به حرف های شما من ورد Silencio هم سفید میدونم هم سیاه که حالا ترکیبشو میگم طوسی یا خاکستری
سفید از این نظر که هم شما تونستید ازش استفاه کنید و دو کلام درس به ما یا بدید از دست این بچه ها و تو اجتماعات خیلی مهم که خیلی شلوغ ازش استفاده کرد واین که سین رو برای همیشه ساکت کرد :دی  خیییییییییییلی از این حرکت خوشم میاد
سیاهم از این نظر که من خیلی خوشم اود سین و ساکت کنم وحالا ببینید من میخوام سین ساکت کنم یه حرکت خیلی کوچیک یکی از من پلید تر پیدا شه چیکار میکنه دیگه ..... پ سیاه :دی
و حالا قانون منع استفاده شخصی
من هم مخالف این قانونم هم موافق
مخالف از این جهت که یکی یکدفعه زخمی شد (کلش خورد به یه ستون) جراحت ور داشت و در حال موت بود نباید خودشو نجات بده نمیشه که ....
موافق هم از این جهت که همیشه افرادی مثل من همیشه هستن که فکرای پلیدی تو ذهنشون هست تا به دوست و حریف و... از پشت خنجر بزنن مثلا دو نفر عاشق یکین من با معجون عشق حریفمو شکست میدم یه مثال خیلی روزمره :دی

لینک به ارسال

از اونجایی که ورد سایلنسیو استفاده شخصی داره و امکان داره به دیگران ضرر برسونه و در موقعیتی باعث خرابکاری بشه، جزو طلسم سیاه محسوب میشه. اما گفتیم هر طلسم میتونه تو موقعیتای مختلف از سیاه به سفید یا برعکس تبدیل بشه. از اونجا که شما برای ساکت کردن کلاس و بهتر یاد گرفتن بچه ها از اون استفاده کردید و آسیبی به هیچکس نرساند و استفاده شخصی هم نداشت، میتوان گفت استفاده از آن در این موقعیت طلسم سفید محسوب می شود. اما همونطور که گفتم در کل طلسم سیاهه. Mahdi king

لینک به ارسال

با این عمل مخالف هستم زیرا با گذر زمان شرایط برای جادو گر ها تغییر کرده. دیگر آن زمان که جادوگر ها میتوانستند راحت با جادوهایشان رفت و آمد کنند گذشته و ما باید بیشتر مراقب باشیم. از استفاده هایی مثل طلسم عشق که هیچ نفعی به جمع یا خود نمی رساند و فقط برای هوس است مخالفم اما در شرایطی که جان یک جادوگر در خطر است و مثلا دچار خونریزی شده و اگر از آن استفاده نکنه در سختی قرار میگیره یا میمیره باید حتما از اون استفاده کنه. یا مثلا در شرایطی که ماگلا بیش از حد پیش رفتن و از حد خودشون تجاوز کردن و قصد آسیب زدن به یک جادوگر را دارند استفاده از آن نباید مشکلی داشته باشد. در کل بگم با استفاده اون در زمان های لازم موافقم اما با استفاده غیر ضروری مخالفMahdi king

لینک به ارسال

سلام:Emoji-Smiley-04:

1-ورد Silencio  یک ورد در اصل سیاهه چون قدرت تکلم و هر صدایی که از هنجره خارج میشه رو از دیگران میگیره.
خب قدرت تکلم یه نعمت مفیده و اگر کسی بگوید فلانی،زده فلانی رو لال کرده در واقع بد به نظر میاد.اما اگه بگن که فلانی رو لال کرد و از فاش شدن رازی جلوگیری کرد و فلانی یا کل دنیا را نجات داد یه کار خوب حساب میشه(در هر شری خیر هم هست)
2-استفاده از جادو یه نعمت خوب برای جادوگراس و وقتی کسی میتونه با چیزی نیازشو برطرف کنه اگه به دیگران خسارت نزنه چرا بد باشه؟بنظرم که این قانون نباید تصویب میشد و به این صورت اصلاح میشد:"استفاده از هرگونه جادو به ضرر دیگران جرم محسوب میشود و پیگرد قانونی دارد."

لینک به ارسال

وقتتون بخیر استاد

در مورد ورد Silencio  قطعا سیاهه . در اینجا که اینطوری بود . شما قصد نداشتن به دانش اموزا نفع برسونین  بلکه میخواستین با این کار به  خودتون نفع برسونین یا در واقع  می خواستین با این کار از دستمون راحت شین . کار شما قطعا جادوی سیاه بوده . و به هیچ وجه نمیتونه چیزی بین این دو تا باشه . چون به نظر من :

یا اینوری باش یا اونوری .:D

در مورد قانون منع استفاده از جادو برای استفاده های شخصی باید بگم که مخالفم . چرا ؟ 

چون  جادو برای جادوگر عین دست می مونه برای مشنگ . مثل اینه که بگن از دست خودت غذا نخور ! این غیر ممکنه .  

راستش به نظر در هر صورت جادو برای خودمون مورد استفاده قرار میگره ، در هر صورتی .  مثلا یک معلم با استفاده از جادوش به کسی  چیزی یاد میده  قطعا برای خودش هم اینکارو میکنه تا یه پولی بیاد تو جیبش .

بگذریم که واقعا معلما اینطوری نیستن !!!!  در حال این قانون یک قانون مسخره  ست چون اینجوری به ما جادوگر نمیگن به ما میگن مشنگ . که البته حق هم دارن .

پایان.

لینک به ارسال

اهم:|

تکلیف1:خب از نظر من:| ورد Silencio (قطع کردن صدا) یه ورد خاکستری محسوب میشه چون به این بستگی داره که کجا استفاده میشه!:/مثلا شاید ساکت شدن یه نفر در یه موقعیتی به نفعش باشه:| ولی شاید بعضی وقتا چمیدونم برا اینکه میخوای طرفو شکنجه کنی ولی صداش رو اعصابته:| یا میخوای طرفو عصبی کنی و اذیتش کنی:| در نتیجه به موقعیت و اون فردی که این ورد رو به کار میبره بستگی داره:/

تکلیف 2:نظر خودمو؟:| قانون چرتیه:| 

اما از دید منطقی و جادوگرای خوب و فداکار وگوگولی مگولی ولوس  فلان و فلان بسیار بسیار قانون محشریع:/

و من چون به نمره احتیاج دارم از دید جادوگرای سفید و گوگول مگولی میگم-_-:\

قانون خوبیه چون در جامعه ی جادوگری خیلی جادوگر هس که اگه این قانون به این سفتی و محکمی نبود الان همه جارو نابود کرده بودند البته باز هم خیلی از جادوگرا هستن که از این قانون پیروی نمیکنند ولی خیلی ها هم هستن که میخوان ولی مجبورن که پیروی کنن پس برای اینکه در جامعه ی جادوگری صلح(:\!) ایجاد شه لازمه:\\\\\\\\\\

:\تمام:\

لینک به ارسال

با سلام.

1_ به نظرم من این ورد یک جادو و یا ورد سفد محسوب میشه چون اکثرا این ورد مث همین کلاس:D به کار میاد.

2_من خودم شاید با این قانون مخالف باشم چون ما بعضی وقتا مجبور میشیم از خودمون هم دفاع کنیم مث حمله دیوانه ساز ها.

لینک به ارسال

۱-بله
اگه بخواهیم در کل بهش فکر کنیم شاید جادوی سیاه به نظر بیاد چون ممکنه حرف نزدن باعث اذیت کسی  بشه و در موارد خیلی نادر اون صحبت از فرد میتونه مهم باشه ولی ساکت کردن افراد با این ورد صدمه ی خاصی بهشون نمیزنه و همونطور که توی متن درس اومده بود با یک حرکت راحت چوبدستی میشه دوباره صدا رو برگردوند بدون اینکه فرد ضرر خاصی ببینه.

۲-خب در این مورد هر کسی میتونه نظر و استنباط خودشو داشته باشه مثلا ممکنه از نظر بعضیا استفاده از جادو در تمیزکاری و درست کردن غذا اشتباه باشه ولی بعضیا فکر کنن مشکلی نداره که از موهبت الهی شون برای انجام کارهای ساده استفاده کنن و به کارهاشون سرعت بدن.این قانون در مورد معجون عشق درسته و ما نباید از معجون عشق استفاده کنیم ولی به نظرم برای زخم شدن دست میتونیم از جادو استفاده کنیم درسته که این برای سود خود ما هست اما در هر حال ما با استفاده از جادوی خودمون زخمی رو درمان میکنیم که ممکنه برامون آزار و اذیت ایجاد کنه و خب این درمان ما به هیچ چیزی آسیب وارد نمیکنه ولی در مواردی که ممکنه حتی یک درصد به دیگران آسیب برسونیم خب ما تا حد امکان نباید این کار رو انجام بدیم و سعی کنیم بعضی اوقات توی زندگیمون تنوع ایجاد کنیم و اینطوری نباشه که از صبح تا شب فقط از جادو استفاده کنیم.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

1 ورد silencio باعث میشه که تارهای صوتی فرد اسیب ببینه  و جزو جادو های سیاه حساب میشه البته به نظر من وقتی تو و دوستت پشت یک چیز:/ قایم شده باشید و ولدمورت یه قدمی شما باشه و دوستت بخواد جیغ بزنه و تو او با ورد ساکت کنی میتونه جزو جادوی سفید باشه

2 گاهی وقتا واقعن نیازه و همیشه نمیشه از این قانون پیروی کرد 

ویرایش شده در توسط Shezi

لینک به ارسال

۱-Silencio به طور طبیعی جادوی سفید محسوب نمیشه، چون نه مفهوم عشق و سفیدی  رو به نمایش میزاره و نه حتی از روح و حقیقت نشئات می گیره

اما نمی تونیم اون رو در گروه جادو های سیاه هم بزاریم چون با اینکه به سود یک شخص خاص(در این مورد خود شما استاد👉) به کار میره و به طور کل یک قابلیت رو از شخص دیگه ای می گیره(ودر این مورد ما ترم اولی های بدبخت✌) اما حقیقتا به کسی آسیب نمی رسونه،استقلال رو از کسی نمی گیره و به توانایی اختیار هم آسیبی نمی زنه 

پس جادوی سیاه هم نیست

و باید بگم که تنها جادویی هم نیست که تقریبا جز هیچکدوم از جادو های سیاه و سفید محسوب نمیشه.

موضوع غیر عادی ای نیست☝

۲-در مورد قانون منع استفاده از جادو برای نفع شخصی هم میشه گفت که با این که می تونست موضوع مفیدی باشه اما فلسفه ی غلط و آزار دهنده ای داره.(اینو بدون توجه به اسلیترینی بودنم می گم.)

به طور مثال اگر ما جادو رو فقط  و فقط برای کمک به دیگران و اهداف نیک استفاده کنیم با توجه به اثرات و حس خوبی که کمک و یا رسیدن به سفیدی به ما میده

این حس خوب هم داخل نفع شخصی محسوب میشه و میشه به نحوی این طور استنباط کرد که ما در واقع این کار رو برای خودمون و به نفع شخص خودمون انجام دادیم.(بهتره اصلا به اول کلاس و این حقیقت که جیکمون هم به نفع شخص خاصی در نمی اومد اشاره نکنیم جناب مدیر😕)

از  طرفی ذات و وجود جادو به طور طبیعی امکان استفاده چه شخصی و چه غیر شخصی رو به شخص جادوگر میده و در کل قسمتی از این ذات به استفاده های شخصی تعلق داره.

دقیقا همونطور که ذات جادو سیاه یا سفید باشه.

و نه تنها ما بلکه هیچ جادوگری به هیچ  صورت قادر نیست  با ذات جادو و در نتیجه ذات خودش بجنگه.

در ضمن در صورت استفاده از این قانون احتمالا ساکت کردن یک کلاس برای بعضی افراد سخت می شد😎(بدون اشاره هیچ شخص خاصی).

تبصره: بابت شوخی بالا عذر خواهی می کنم.

لینک به ارسال

وقتی پروفسور دایانا از ورد silencio استفاده کردو مارو رسما خفه کرد به این فکر کردم که ما قراره دقیقا از کی چی یاد بگیریم..

همینطوری تو هپروت سیر میکردم تا اینکه گفت جادوی سفید جادوییه که برا نیت خیر و به نفع دیکران استفاده بشه..(ورد silencio کاملا به نفع خود استاد بود تا بتونه حرفشو بزنه و ما مزاحم حرفاش نشیم..همچنین مارو از لذت ور ور کردن سر کلاس محروم کرد...) و همینطور درمورد منع استفاده از این جادوی سفید برای خودمون رو گفت..

خب اگه بگم بنظرم غیر منصفانه میومد اون لحظه دروغ نبود..ولی وقتی مثالاشو زد بنظرم اومد که در بعضی موارد ما واقعا نباید برای نفع خودمون بقیرو یه وسیله کنیم..اما در مواردی مثل زخمی شدن خودمون بنظرم اینکه اجازه درمان خودمونو نداشته باشیم احمقانس .. بهرحال ما جادورو یاد گرفتیم که یه مواقعیم بتونیم خودمونو نجات بدیم..

و فکر میکنم تعادل تو این جادو بهترین گزینس^^

لینک به ارسال

۱. فکر میکنم ورد silencio بستگی داره کجا و چجوری استفاده بشه. مثلا اگر درجایی لازم باشه که این ورد استفاده بشه ، جادوی سفیده و اگر کسی بخواد برا اثبات خود و برای زورگویی(به نوعی در راه منفی) از این ورد استفاده کنه جادوی سیاه هست.

۲.قانون منع استفاده از جادو برای نفع شخصی مقداری ظلم به انسانه و مقداری غلط به نظر میاد اما از نظر برخی ها هم بنا به دلایل خودشون درسته
برای این غلط هستش که همه ی انسان ها حاضرند برای پیشرفت خود و بهبود بخشیدن به زندگی هرکاری انجام بدن و درست نیست که جادورو برای کمک به دیگران استفاده بشه
اما فکر میکنم اکثر مواقع هم برای نفع خود از جادو استفاده میکنیم...!

لینک به ارسال

1=قطعا جادوی سفید نیس چون برای منافع شخصی به کار بردع میشع و به دیگران آسیب میزنع(به طور غیر مستقیم مثلا وقتی کسی نتونه چیزی بگع براش سختع دیگه:/کاش سین اینو بفهمع و اینقد منو میوت نکنع تو گپ:/سین یک جادوی سیاه کنع:/)
2=من مخالف اینم وقتی کسی میتونع از آسیبایی که بهش میرسع جلوگیری کنع چرا اینکارو نکنع:/البتع اینو فقد با این تیکش موافقم که اگه اسیبی بهمون رسید خودمونو درمان کنیم نع اینکه مثلا بخوایم معجون عشق درس کنیم:/

لینک به ارسال

جواب سوال ۱

گفتین که (در داخل هر شری خیر و داخل هر خیری شر وجود داره) بستگی داره هرکی هر وردیو به چه دلیل انجام بده این قصده اون طرف از انجام ورده که مشخص میکنه اون سیاه هست یا سفید

جواب سوال ۲.

باید آزاد باشه ولی در هر شرایط محدودیت هایی گذاشته شه

ویرایش شده در توسط Joker:)
مشکل املایی

لینک به ارسال

تکلیف اول :
به نظرم ورد silencio کاملا دو پهلوعه و سیاه و سفید حساب کردنش بستگی به این داره که کی و چرا داره ازش استفاده میکنه .
یه سری وقت ها مثل همین موقع تدریس یه جورایی این کار به نفع خود بچه هاس چون هم باعث نظم بیشتر میشه هم وقت کمتر گرفته میشه اما در عین حال طبق تعریف اگه استاد فقط بنا به راحتیه خودش و بدون هیچ تلاش دیگه ای این کارو بکنه استفاده ازین ورد جادوی سفید محسوب نمیشه اما در مقابلش اگه استاد کلی زحمت بکشه اما واقعا دیگه چاره ای جز این نداشته باشه برا ساکت کردن بچه ها چون برای شخص خودش نبوده ( از سر دلسوزی بوده) جادوی سفید حساب میشه .

لینک به ارسال

برای تکلیف دوم :

به نظرم اصلا یکی از دلایل پیدایش و استفاده از جادو تو زندگی نفع شخصی بوده همونطور ک نیاز شخصی ادماست که باعث اختراعات و تفکر  و پیشرفتشون میشه حتی قسمت جالب اینه ک چیزی ک از نظر  ما اصلا نفع شخص حساب نمیشه ریشش نفع شخصیه بذارین مثال بزنم : 

طبق تعریف هر جادویی که از عشق و پاکی سرچشمه بگیره و با نیت و هدف خیر انجام بشه جادوی سفید نام داره برای مثال درمان کردن یه بیمار توسط جادو .

این عمل هیچ کدوم از تعاریفو نقض نمیکنه اما واسه چی یه نفر باید از جادو استفاده کنه تا کسیرو درمان کنه؟ ۱. شاید شعلشه و ازین کار درامد کسب میکنه ( نفع شخصی)

۲. اصلا میگیم درآمد مهم نیست برای این اینکارو میکنه که جون بقیرو نجات بده و اینکار باعث میشه خودش حس بهتری داشته باشه (پس اینم نفع شخصیه ) 

باید دقت کنیم که هر کاری که انسان انجام میده نفع  شخصی پشتش گنجونده شده مهم اینه که این نفع و سود شخصی به ضرر بقیه هست یا نه .

در نهایت پاسخم به سوال اینه که استفاده از جادو برای نفع شخصی نباید منع بشه 

بلکه 

استفاده از جادو برای ضرر به منافع شخص دیگه باید منع بشه  

لینک به ارسال

این اولین باری نبود کهتوی کلاس ترم اولی ها بودم ولی خوب امید وارم حد اقل اخرین بارم باشه.
وقتی مرفسور وارد کلاس شد من میدونستم که الان دوباره یه طلسمی میکنه.دیگه به این طلسم کردناش عادت کرده بودیم.بعد از اتمام جلسه پرفسور ازمون پرسید که ایا
silenci
جادوی سفید محسوب میشه؟!
خوب اینجا بستگی داره که کجا و چه موقعی ما ازش استفاده کنیم،یعنی هم میتونه سفید باشه و هم میتونه جزو جادوی سیاه باشه.برای مثال: ما اگه توی دادگاهی باشیم(بر طبق فرض جادو کردن تو اون محوطه آزاده) و وقتی شاهد میخواد بیاد و  
 شهادتشو بده(شهادتی که واقعیت و معلوم میکنه)استفاده از این ورد یعنی جادوی سیاه،چون ما برای سود خودمون استفاده کردیم و همون طور که گفته شد جادوگران قدیمی سفید اعتقاد داشتن که نباید از جادو برای نفع خودمون استفاده کنیم بلکه باید در راه دیگران و به خاطر خوبی برتر استفاده بشه،پس در اینجا این ورد جرو جادوی سیاه حساب میشه ولی اگه ما توی  جمعی باشیم و بخوایم خبر مهمی رو اعلام کنیم و مجبور بشیم که از این ورد استفاده کنیم ایرادی نداره و جزو جادوی سفید هم میتونیم در نظر بگیریمش چون با این کار ما تونستیم اون خبر مهم رو به جمع اعلام کنیم.
ولی به طور کلی اگه بخوایم در مورد این ورد تظر بدیم جزو جادوی سیاه حساب میشه چون توی هر دو مورد هم نفعش به خودمون رسیده و ما خواستیم که کار خودمون رو جلو ببریم و فقط بستگی داره که توی چه جمعی باشیم تا ازش استفاده کنیم.که به عنوان سفید بشه گفتش یا سیاه
تکلیف دوم:
خوب گفته شد که حق نداریم از جادو برای نفع خودمون استفاده کنیم،ولی این قانون الان راحت تر گرفته میشه.اما این که به طور کلی بگیم نه ما نباید استفاده کنیم اشتباه،برای مثال ما تتها توی یکی جنگلی هستیم و زخمی شدیم یا این که یک حیون وحشی میخواد به ما حمله کنه این جور جاها استفاده از ورد برای نفع شخصی باید آزاد باشه ولی اگه قرار باشه این قانون برای همیشه برداشته بشه دنیای جادوگری به هرج و مرج می افته.چون هر اتفاقی که بیوفته(چه کوچیک چه بزرگ فرقی نداره) یکی بلند میشه و خیلی راحت بدون هیچ مشکلی یه وردی رو میگه و آسیبی که ممکنه به اطرافیانش بزنه توجهی نداره.پس باید قانونی نوشته بشه که نشون بده ما فقط در جاهای بخصوص و شرایط خاصی میتونیم از ورد ها به نفع خودمون استفاده کنیم.دقت کنید تو جاهای به خصوص

لینک به ارسال