رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

هِلو ^_____^

خب ترم دوم هم تموم شد و شما وارد ترم سوم شدید.

ترم قبل با جادوی سیاه و سفید آشنا شدید و نحوه ی مقابله با چندین موجود تاریک رو فرا گرفتید. فکر کنم این نکته رو هم توجه کردید حتی تمام موجودات تاریکی از بخش تاریک وجود ما برای غلبه بر ما استفاده میکنند. بگذریم، ترم پیش رو با توجه به بلاهایی که سرتون آوردم زنده گذروندید و حالا نوبت یادگیری یکی از بخش های مهم دفاع در برابر جادوی سیاهه.

برنامه ی این ترم :

آشنایی با طلسم های نابخشودنی

آشنایی با طلسم خلع سلاح و سپرهای دفاعی

آشنایی با طلسم های هجومی

دوئل :ph34r: (مرلین به من صبر عطا کند)

خب درس امروز رو شروع میکنیم.

فکر کنم همتون باید طلسم های نابخشودنی رو بشناسید یا حداقل اسمشون رو شنیده باشید.

61ae1e9ea27d37dff8e9b7f9313fe085_love_is

1. طلسم شکنجه گر(CRUCIO) :

طلسم شکنجه گر همونطور که از اسمش پیداست برای شکنجه ی قربانی استفاده میشه، یکی از سه طلسم نابخشودنی و از جادوهای سیاهه. یکی از قدرتمندترین و شوم ترین طلسم ها بین تمام جادوگران حساب میشه. این طلسم درد شدیدی به قربانی تحمیل میکنه ولی آسیب فیزیکی نداره و احتمالا فقط تمام گیرنده های درد رو تحریک میکنه. درد ایجاد شده توسط این طلسم شدیدتر از فرو رفتن هزاران چاقو در بدن توصیف شده است و بیشتر از هر دردی است که به صورت عادی یک فرد میتواند تجربه کند. این درد آنچنان وحشتناک است که قربانی خواهان هر نوع راه فراری حتی مرگ میشه و در صورت ادامه دار شدن باعث میشه از شدت درد قربانی عقلش رو از دست بده.

نکته ای که در انجام این طلسم لازمه بدونیم اینه که فقط بر زبون آوردن ورد کافی نیست، بلکه کسی که این طلسم رو انجام میده باید از ته قلب خواستار درد کشیدن قربانیش باشه.

خب این طلسم ضد طلسم نداره و نمیتونی با سپرها یا طلسم های برگرداننده از خودمون دفاع کنیم. البته همچنان راه فرار داریم، مثلا میتونیم با قرار دادن یه جسم جامد بین خودمون و طلسم از برخورد طلسم جلوگیری کنیم و جادوگرای بسیار قدرتمند هم میتونند در مقابل دردش مقاومت کنند.

Voldemort_crucio_harry.gif

2.طلسم فرمان (IMPERIO) :

طلسم فرمان هم یکی از سه طلسم های نابخشودنی ـه ولی برخلاف طلسم قبلی ناخوشایند نیست و اتفاقا قربانی کاملا آرام خواهد شد و احساس آزادی و بی مسئولیتی میکند.کسی که تحت تاثیر این طلسم قرار میگیرد کاملا تحت فرمان طلسم کننده خواهد بود، یعنی هر کاری که از قربانی بخواد انجام میده چه قتل باشه، چه دزدی چه حتی خودکشی ... همینطور، درمدتی که تحت کنترل انجام دهنده ی طلسم هستند، نفرین ممکنه باعث اعطا کردن توانایی هایی به قربانی بشه که برای انجام فرمان بهش احتیاج داره، مثل افزایش قدرت یا ورد هایی بالاتر از سطح خودشون .

مسئله ای که این طلسم رو با بقیه طلسم های نابخشودنی متمایز میکنه اینه که در مقابل این طلسم با جادوی چفت شدگی که به اراده و قدرت ذهنی زیادی نیاز داره، میتوان دفاع کرد.

968d638f217b6dc26dc4c81c6a0cee85de56d1e8

3. طلسم مرگ (AVADA KDAVRA) :

طلسم مرگ طلسمی نابخشودنی و بدترین آن هاست. این طلسم با ایجاد نور سبز و صدایی که از چوبدستی خارج میشه قابل تشخیصه. در صورتی که به موجود زنده برخورد کند فرد بلافاصله میمیرد، در صورت برخورد با اشیا بی جان یا آتش میگیرند یا منفجر و تیکه تیکه میشوند.این طلسم باعث مرگ فوری، بدون آسیب فیزیکی و بدون هیچ نشانه ای میشه. در واقع اگر فردی که با این طلسم به قتل رسیده پیدا کنید، هیچ دلیل بیولوژیکی برای مرگ اون وجود نداره، به صورتی که انگار فرد کاملا سالمه ولی روحی در بدن نداره. اصولا گفته شده که مرگ بر اثر این طلسم دردی نداره ولی هری پاتر اون رو طوری توصیف کرده که انگار یک در آهنی به سرعت به اون برخورد کرده که احتمالا به خاطر از بین رفتن هورکراکسس موجود در بدنش بوده.

طلسم مرگ علاوه بر اینکه نیاز به جادوگر ماهری دارد نیازمند یک تمایل واقعی برای کشتن و قتله، به طوری که هیچ ارزشی برای انسان ها و زندگی آنها قائل نشد.

ضد طلسمی برای این ورد وجود نداره و سپرهای مدافع نمیتونن این طلسم رو دفع کنن.

تنها راه مقابله با آن استفاده از جادوی عشق با استفاده از قربانی کردن کسی برای محافظت دیگری است. در واقع تنها "عشق" میتونه جلوی "نفرت" حاصل از به وجود اومدن این طلسم رو بگیره.

راه های دیگه ای که برای زنده ماندن و نجات پیدا کردن ذکر کردن اینه که در هنگام دوئل اشیای بی جان بزرگ مثل مجسمه ها را به عنوان سپر بین خودمون و طلسم قرار بدیم که احتیاج به عکس العمل های سریع داره.

راه دیگه داشتن حداقل یک هورکراکسس هست که همونطور میدونید خود این جادو سیاه و پلیده و نیازمند کشتن فرد دیگه ایه.

شاید براتون سوال پیش بیاد که چرا هری در مقابل این طلسم تونست از ضد طلسم استفاده کنه، در واقع این به خاطر این موضوع بود که چوبدستی هری و ولدمورت هسته ی یکسان داشت، وقتی دو چوبدستی هسته ی یکسان دارن و صاحبان اونا بخوان بر علیه هم بجنگن؛ نتیجه کار به رویدادهایی منجر میشه که نادره، اکثرا باعت تاثیر طلسم معکوس میشه که یکی از چوبدستی ها باعث میشه چوبدستی دیگه جادوهایی که قبلا انجام داده رو برگردونه، نوعی بازتاب معکوس، یا اینکه باعث تلاقی میشه و در نهایت یکی از چوبدستی ها شکست میخوره.

tumblr_m3bk73FFZj1qj7exko2_500.gif

بخش دوست داشتنی تکلیف ^-^

:Whistling-Small: تنها موجود جادویی که میتواند پس از برخورد با طلسم مرگ زنده بماند چیست ؟ چرا ؟

:Thinking-Small: دلایل خود برای اینکه این سه طلسم جزو جادوهای سیاه به شمار میروند و غیر قانونی هستند را بنویسید. (حداقل 5 خط)

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جلسه جالبی بود ولی یه چیزی ذهنمو همیشه در مورد کلاسای دایانا به خودش مشغول کرده و اونم این که وقتی میخواد تکلیف طرح کنه قبلش دقیقا چیکار میکنه ؟
آخر کلاس اومد میگه بگید چرا این سه تا طلسم نا بخشودنی هستند ؟
خوب آخه چرا نباید نا بخشودنی باشند ؟ فقط یه کسی که از یه بیماری روانی شدید رنج میبره میتونه همچین سوالی بکنه 
آخه چه دلیلی داره که ادم راه بره تو خیابون و این طلسما رو اجرا کنه ؟ تنها دلیلش اینه که بیماری روانی اون فرد از دایانا بیشتر باشه 
ولی خوب بهر حال چند تا عامل باعث میشه که تکلیفاشو انجام بدی 
مثلا همیشه با مهربونی برخورد میکنه حتی وقتی دعواتم میکنه یا یه دلیلی بهت میده که از خودت بدت بیاد بازم نمی تونی دوستش نداشته باشی و خوب از طرفی ام گریفندوری هستیم دیگه کاریش نمیشه کرد باید تکالیفش رو انجام داد و متاسافانه درس دفاع در برابر جادوی سیاهم درس قشنگیه نمیشه به این سادگی از کنارش گذشت 
اولین سوالی که باید جواب میدادم این بود که : چه موجودی بعد از اینکه بهش طلسم مرگ بخوره زنده میمونه ؟
از اونجایی که من هیچ علاقه ای به موجودات جادویی ندارم هیچ ایده ای در این زمینه نداشتم و خوب باید از دایانا کمک میگرفتم 
و راستی یکی دیگه از علایق دیانا اینه که میاد برای یه مفهوم کاملا ساده یه راهنمایی پیچیده میکنه تا تو برای اینکه بفهمی ماجرا چیه دهنت سرویس شه و اونم در همین حین عین چی بهت بخنده .....میگم بیماری روانی داره بعد بگید نه خوب این حرکت مصداق بارز سادیسمه دیگه ولی خوب از شما چه پنهون خودمم از این کار به شدت لذت میبرم 
خوب من که این چیزا حالیم نبود گفتم چیزی که نمی میره باید یه موجود خفنی چیزی باشه دیگه 
بعد از یه هفته سر کار بودن فهمیدم موجودی که طلسم مرگ روش تاثیری نداره یه کفتری به نام ققنوسه 
و حالا مهم ترین سوالی که تمام دنیا در پاسخ دادن بهش ناتوان و عاجز موندن : دلایل خود برای اینکه این سه طلسم جزو جادوهای سیاه به شمار میروند و غیر قانونی هستند را بنویسید
خوب ینی الان مثلا من دلیل بیارم که اینا بخشودنی هستند دیگه استفاده ازشون آزاد میشه 
خوب بابا اونی که اینا رونا بخشودنی اعلام کرده حتما یه چیزی می فهمیده دیگه دقیقا بر خلاف دایانا که می خواد برای بدیهی ترین موضوعات هم ما یه دلیلی پیدا کنیم ( واقعا چرا اینجوریه ؟ :/) 
خوب بالاخره باید از نظر منم یه دلیلی داشته باشه دیگه 
برای مثال چه طور در نظر بگیریم که این طلسم ها ضد طلسم ندارن ینی تو بزنی یکی رو بکشی با طلسم مرگ که دیگه زنده نمیشه و شما به سادگی دهن خود طرف و خانواده شو در کسری از ثانیه سرویس کردی و تمام لذت هایی که بنده خدا میتونسته داشته باشه رو ازش گرفتی 
برای مثال دیگه نمی تونه ولنتاین با دوست دخترش بره بیرون ( به شخصه این یه چیز اصلا برام مهم نیست حالا بره بیرون که چی بشه ) ولی خوب لذت مهمیه دیگه 
یا می تونیم در نظر بگیریم که اگر طلسم فرمان نابخشودنی نبود چی میشد ؟
به شخصه اگه طلسم فرمان نا بخشودنی نبود یه لیست بلند بالا دارم که هر روز 3 الی 4 بار این طلسم رو هر کدوم از افراد این لیست اجرا می کردم
بعد دیگه قانون معنایی نداشت و بعدش عدالت و بعدش امنیت ولی خوب اگه مثلا میشد بزارن من یه بار روی ورجیل این طلسمو اجرا کنم بگه دایانا بد اخلاق ترین دختر دنیاست خیلی خوب میشد 
و در کل دو تا دلیل خوب برای نا بخشودنی بودن این این طلسم ها داریم 
اول اینکه که هر کدوم از این طلسم ها تاثیرات جبران ناپذیری روی فرد و حتی گاها جامعه میذارند 
دوم اینکه در صورت نابخشودنی بودن این طلسم ها ادم های روانی زیادن که ازشون در راستای کارای به درد نخور استفاده کنن 

پ.ن:امیدوارم وقتی میخواد امتیاز بده بیماری روانیش در پایین ترین سطح خودش باشه 

لینک به ارسال

جواب سوال 1 :

در کتابی از خاطرات پرفسور لاکهارت خونده بودم هنگامی که داشت با جادوگری سیاه مبارزه می کرد ناگهان ققنوسی به طرف او می اید و همان موقع هم جادوگر ورد اوداکداورا را می گوید و

به قننوی برخورد می کند . همان لحطه ققنوس میسود و تنها خاکسترس باقی می ماند . پرفسور اشک در چشمانش حلقه میزند که ناگهان ققنوس مجددا مانند قبل می شود .

انگار پرفسور لاکهارت یک کلمه هم راجع به ققنوس اطلاعاتی نداشته و حتما به خیالش این یه فیلم هندیه با کیفیت 1080 پی . :دی

جواب سوال 2 :

به نطر من توی این طلسم ها خشونت زیادی وجود داره . طلسم شکنجه گر باعث درد بسیار زیادی میشه و حتی باعث از دست دادن عقل هم میشه . کسی ککه عقلشو از دست بده زندگی کاملا چرتی رو خواهد داشت و انجام این طلسم خشونت بسیار زیادی داره و همه مخالف خشونت و درد کشیدن شخصی و حتی مرگ اون هستند . از اون گذشته در طلسم ایمپریو کلا کنترل فرد به دست شخص دیگه ای میفته .و اون شخص میتونه با ایمپری کارهای وحشتناکی رو از اون فرد بخواد . و وقتی که ادم کنترلش دست خودش نباشه و کسی اون رو وادار به کاری کنه یجور سو استفاده هم محسوب میشود و میتونه هر کاری رو ازش بخواد . سو استفاده از شخص و از عقلش اصلا کار درستی نیست و به دلیل همین سو استفاده غیر قانونی محسوب میشه .به خاطر همین دلایل این 3 طلسم جز جادوهای سیاه و غیرقانونی محسوب میشن با این وجود جادوگرانی دارای روح سیاه دست به انجام هر کاری میزنن

لینک به ارسال