رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام به ترم اولی های عزیز ^_^

من دایانا لوپین مدیر مدرسه و همچنین استاد درس های معجون سازی و دفاع در برابر جادوی سیاه هستم.

به کلاس معجون سازی خوش اومدید.

معجون سازی دنیایی از شگفتی ها و راز محسوب میشه و هنر بسیار ظریفیه که هر کسی از پسش برنمیاد ولی اگه کسی بتونه معجون ساز ماهری بشه مسلما جادوگر ماهری هم خواهد بود.

به قول پروفسور اسنیپ با معجون سازی میشه "شهرت را در شیشه کنید، افتخار را دم کنید، غرور را بپزید و حتی مرگ را در بطری محبوس گردانید".

اگه در طول ترم سوالی داشتید یا راهنمایی ای میخواستید میتونید با پیام خصوصی با من در ارتباط باشید. ^_^

*برنامه ی این ترم*

خب برای این ترم ما یه بحث مقدمانی رو خواهیم داشت.

جلسه ی اول در مورد تاریخچه ی معجون سازی و معجون و جلسه های بعدی در مورد ابزار معجون سازی و اجزای گیاهی و جانوری یک معجون حرف میزنیم.

ازتون میخوام کلاس رو جدی بگیرید و تو کلاس فعال باشید، معجون سازی درس مهمیه و من شدیدا روش حساسم و خب اگه لازم باشه ... میتونید از ترم بالاییهاتون بپرسید که چه بلایی سرتون میاد. 9_9

درس امروزمون رو شروع میکنیم . در اساطیر و ادبیات معجون به عنوان دارو ، ماده ی مخدر و سمی شناخته شده که به صورت مایع ـه، خواص جادویی داره و معمولا توسط جادوگران ، پری ها و اژدهاها ساخته می شود .

بله ، درست شنیدید ، اژدها !

در زمان های خیلی قدیم وقتی هنوز مرلین هم به دنیا نیومده بود ، پدر مرلین داشت تو کوچه دنبال مادر مرلین میرفت تا شاید مادر مرلین گوشه ی چشمی بهش داشته باشه ولی دریغا ... !

پدر مرلین روز به روز افسرده تر و غمگین تر میشد و اینقد با دم اژدهای کوچولوش ور رفت تا اژدها خشمگین شد و غرشی سر داد و گفت : بااااالینووووووور عاشق شدی که شدی ، قرار نیست دم نازنین من رو بکنی  :Frustrated-Small:

بالینور اشک چشمانش را پاک کرد و گفت : ماریدا تو راهی پیش پای من بگذار ، من چگونه به عشق مغرور خود برسم ؟؟

اژدها چپ چپی نگاهش کرد و گفت : خیر سرت جادوگری ، پاشو یه غلطی کن .

بالینور نگاهی به ماریدا انداخت و گفت : تا حالا جادویی سراغ نداشتم که بتونه عشق رو بوجود بیاره . چیکار میتونم بکنم ؟؟

ماریدا هم چنان با حالت چپ چپ نگاش کرد و گفت : شما جادوگرا هنوز نمیخواید روش های کهنه و قدیمی رو ول کنید و کمی مدرن بشید ؟ تو میتونی از جدید ترین روشی که من به وجودش آوردم استفاده کنی . معجون عشق ، معجونی که میتونی باهاش عشق خودتو بدست بیاری .

بالینور گفت : لطفا به من بگو باید برای به دست آوردن این معجون چه کاری انجام بدهم ؟

و ماریدا اولین معجون تاریخ رو برای بالینور درست کرد تا با اون بتونه به عشقش برسه . البته از اون معجون استفاده ای نشد چون فرداش عشق بالینور خودش با دسته گل اومد و از بالینور خواستگاری کرد . :BigGrin-Small:

Victoria_Maderna_Advocate_Art_Illustrati

معجون ها برای کاربردهای زیادی از جمله شفادهی ، فریفتن یا مسموم کردن و حتی قتل یک نفر و ... به کار برده میشوند . مثلا معجون عشق برای فریفتن طرف مقابل و شیفته کردن او به کار میرود یا معجون خواب مرگ که برای بیهوش کردن فردی به مدت بسیار طولانی به کار میرود و در بعضی موارد اگر دوز معجون بالا باشد فرد مصرف کننده میمیرد یا معجون درمان جوش که برای از بین بردن جوش های ناشی از حساسیت ، مسمومیت و ... به کار میرود .

معجون از عمل مشترک کیمیاگری و سحر و جادو بوجود می آید . بدین صورت که مواد لازم رو جمع آوری میکنیم و ماده ی موثره ی آنها را با روش های مناسب خارج میکنیم ، در پاتیل میریزیم و با استفاده از دستورالعمل معجون خود را آماده میکنیم .

در مورد ماده ی موثره جلسه های بعد بیشتر بحث میکنیم ولی برای این جلسه فعلا درسمون تموم شده.

تکلیف :

:Thinking-Small: در مورد سوال زیر خوب فکر کنید و نتیجه ای که میگیرید رو بنویسید.

اگه یه ماگل بیاد و همه ی مراحل ساخت معجون رو انجام بده آیا معجون او کاربرد دارد ؟ چه اتفاقی میفته ؟

:ph34r: یک مقاله ی خوب (حداقل پنج خط کامل) در مورد سوال زیر بنویسید.

چرا معجون سازی برای جادوگران دارای اهمیت است ؟

• Like 3

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تکلیف:

یک ماگل هرگز نمیتونه که مواد لازم رو پیدا کنه، حتی اگر هم بتونه بر فرض محال مواد لازم رو پیدا کنه

ساخت معجون براش بسیار زمان بره و ماگل های امروزی اصلا حوصله چیزای زمان بر غیرجالب رو ندارن

حتی اگر موفق بشه یه معجون درست کنه و همه چیز رو تحمل کنه، باز هم موفق نمیشه و فقط یه سوپ با یه مزه بد گیرش میاد

چون معجون های جادویی روی ماگل ها تاثیری نداره، اما اگر یک جادوگر از اون بنوشه ممکنه که اون معجون کار کنه

اینا همش یه حدسه و بر اساس احتمالاته، مگر این که یه ماگل پیدا کنیم و روش آزمایش کنیم

لینک به ارسال

آروم در کلاس رو باز کردم و نگاهی به داخل انداختم انگار دیر کرده بودم و این اصلا خوب نبود

در حالی که از استرس لب پایینم رو گاز میگرفتم داخل شدم "هوووف پرفسور لوپین هنوز نرسیده بود سر کلاس آخیش"

رفتم و کنار پگاه پاتر نشستم خدا میدونه که چقدر خوشحال شده بودم وقتی فهمیدم پگاه هم مثل من ترم اولیه 

بعد مدتی پرفسور سر کلاس اومد از اون چیزی که فکر میکردم مهربون تر بود شروع کرد به درس دادن درس جذاب و شیرینی بود

بعد از تموم شدن درس تکالیف رو روی تخته نوشت در حالی که دور خودش میچرخید وردی زیر لب زمزمه کرد و غیب شد

از پگاه خداحافظی کردم وبه سمت کتابخونه رفتم البته بیشتر باید رو تکالیف فکر میکردیم تا مراجعه به کتاب و از اینجور چیزا ولی چی بهتر از یه جای ساکت برای فکر کردن؟آخه خودمونیم برج (برجه دیگ؟نیس؟هستا)گریف خیلی شلوغه و توی اتاق ها هم چند نفری نمیشه درس خوندن که میشینیم و مشغول حرف زدن میشیم!

بعد مدتی اندیشیدن و یکم استفاده کردن از کتابای مختلف شروع کردم به نوشتن پاسخ تکالیف

اگه یه ماگل بیاد و همه ی مراحل ساخت معجون رو انجام بده آیا معجون او کاربرد دارد ؟ چه اتفاقی میفته ؟

خب من به شخصه فکر نمیکنم که اینکارش جواب بده حتی اگر بتونه مواد جادویی اولیه واس ساخت معجون رو پیدا کنه ( که خود این مورد هم محاله ) و بتونه روش ساخت معجون رو بدست بیاره( مثلا یه ساحر فراموش کار کتاب معجون سازیش رو اتفاقی در محلی که ماگله پیداش کنه جا بزاره؟) نمیتونه معجون رو بسازه 

چرا؟ خب اگر ماگلا میتونستن معجون بسازن که الان همشون معجون ساز بودن و همین که توی تاریخ دنیا ی جادو نام هیچ ماگل معجون سازی نیست نشون میده که نمیتونن معجون بسازنD=

دگر آنکه من فکر میکنم برای ساخته شدن یه معجون علاوه بر مواد و طرز تهیه به یه مقداری جادو هم نیاز باشه یعنی اینکه هر جادوگر عاقلی میدونه که توی ساختن ساده ترین معجون ها هم از حرکات چوبدستی و جادو استفاده میشه ( مدیونید اگر فکر کنید فکر شخصی من نبوده و توی کتابخونه کتاب مرجعو پیدا کردم و نوشتم!!!(کتابخونه=گوگل؟)

چون که زیرا... 

معجون سازی یکی از علوم مهم دنیای جادو به حساب میاد و شاید از این لحاظ دارای اهمیت باشه که همه ی کارها رو نمیشه به واسطه ی اوراد و طلسم ها انجام داد و صرفا جادوی یک جادوگر برای انجام برخی از کار ها  کافی نمیتونه باشه و بخاطر همین ساحر باید از خاصیت جادویی بقیه مواد و ماده های موثرشون که خودتون گفتید استفاده کنه تا بتونه کارهایی که جادوی انسان به تنهایی قادر به انجام دادنشون نیست رو انجام بده و اینها وقتی که در کنار همدیگه قرار میگیرن و با یه فرمول خاصی ترکیب میشن( یعنی مواد موثره ی مواد مختلف و جادو که طی یه مراحلی کم کم به هم اضافه میشن و معجون رو میسازن ) میتونن قدرتمند تر از طلسم ها و اوراد باشن و کارهایی بکنن که از توان یه جادوگر و جادوش به تنهایی بر نمیاد

پاسخ ها که تموم شد فلم پرمو توی جیبم گذاشتم منتظر شدم تا جوهر خشک بشه و بعد دفتر رو بستم و با سرعت سمت برج گریف رفتم برای ساعت دو با پگاه قرار داشتم میخواستیم با هم به جنگل ممنوعه بریم و...

" این بود تکلیف من " امیدوارم خوشتون اومده باشه و بتونم امتیازی بگیرم 

لینک به ارسال

سلام وقتتون بخیر 

معجون سازی ماگل ها :

ماگل ها نمی تونن معجون سازی کنن ! چرا ؟ خب معلومه هر کار جادویی ای نیازمند به قدرت جادویی داره که اونا ندارن . حالا اینکار  هر چه قدر هم که راحت باشه غیر ممکنه موفق شن . عوامل دیگه ای هم  هست مثل اینکه برای بعضی معجون ها نیاز به چوب دستی هست . وسایلی هم هست که  تو دنیای ماگلی وجود نداره  همچنین  اونا نیاز به کتاب و یک استاد هم دارن  حتی اگه همه ی اینا رو داشته اصله کاریو ندارن یعنی قدرت جادویی . اتفاقی هم که میوفته هیچی چون معجونشون اثر نداره اتفاقی نداره البته شاید در برخی از موارد  منجر به اتفاقاتی خاصی شه .

فواید معجون سازی :

معجون سازی برای جادوگران فواید زیادی دارد که معمولا در سازمانهایی مثل ویزگامونت ، بازرسی جادویی ، سنت مانگو و.. مورد استفاده قرار میگیرد  علت اهمیت معجونها این است که گاهی اوقات کارهایی  را که نمی توان با چوب دستی انجام داد را می توان  با معجون انجام داد . مثلا  عشق رو میشه با معجون ها به دست اورد .  در نهایت این معجون ها هستند که  زندگی جادوگران را کامل می کنند من  عوامل جادو رو  به دو قسمت یعنی معجون ها و  دیگر جادو ها تقسیم میکنم . بدین معنی که معجون ها نوعی مکمل هستند که باعث پیشرفت علم جادویی خواهند شد.  به گزارش  پیام امروز ویزگامونت افراد ماهر در معجون ها را استخدام کرده و هزینه ی بالایی را صرف تهیه ی معجون ها می کند . قطعا همه میدانیم که ویزگامونت از  مجرم های جادویی به وسیله ی معجون اعتراف و گاهی هم معجون شکنجه حرف میکشد . پس وجود این  افرا در ویزگامونت مسیله ای حیاتی است ( البته برای انها ) . فایده ی بارز دیگر معجون ها در بیمارستان سنت مانگو ست . که معمولا به وسیله ی معجون های مختلف درست میشه . در کل معجون ها اعضای حیاتی ای هستند . حتی طبق گفته ی پروفسور ارچنیز قرار است در کوچه ی دیاگون مغازه ی انواع معجون ها برای درمان  بیماری ها باز شود که در واقع همان دارو خانه ی مشنگی است با این تفاوت که قرار است نام ان را معجون خانه بگذارند . یکی دیگر از فایده های معجون ها در سازمان جاسوس ها است . گاهی اوقات جاسوسان برخی وازت خونه ها برای اینکه شناسایی نشوند خود را شبیه مردم کشور دیگر مثلا چینی ها با استفاده از معجون تغیر شکل یا گاهی اوقات شبیه حیوانات به وسیله ی  معجون جانور نمایی میکنند .   

در اخر بگویم که اگر معجون ها نبودند نه جادویی بود و نه جادوگری !

پایان 

لینک به ارسال

استاد یکم فکر میکنم به پارتشین آموخته هام به دنبال جواب شما میگردم یکدفعه تق یه چیز از کتابخونه خیالیم میفته پایین میبین یه فیلم دقت میکنم میبینم فیلم گایوس که یه کاری انجام میده یه وردی میگه ویه جمله میگه تموم میشه دوباره از اول بیشتر دقت میکنم یادم میافته آها گایوس واسه نجات مرلین یه معجون میسازه یه ورد میگه و بعد میگه بدون سحر معجون فایده اینداره پ من به تاریخ چه مرلین و جادو گری اعتماد میکنمو میگم بدون جادو معجون بی فایدس طبق گفته خودتون (معجون از عمل مشترک کیمیاگری و سحر و جادو بوجود می آید) بدون جادو معجون هیچ تاثیری نداره پس

طبق سخن یکی از بزرگان در مقابل چیز های جدید هیچ وقت موعضه نگیرید و حتما امتحانش کنید چرا ما باید همه کار هارو با چوب دستی انجام بدیم و نباید همین کار ها رو با معجون انجام بدیم که هم سریع تره همه مدرن تره و....ما همش مقابل معجون معضه میگیریم که جدید  و غیر قابل اعتماد این چوب دستیه خوب شما خودتو تو یه دوئل فرض کن زدن دهنتو بستن ساکتت کردن (اسفالتش) کردن بعد تو میتونی خودتو با یه معجون که از قبل آماده کردی و شانسی تو جیبت استفاده کنی اما میگی نه من باید از چوب دستی استفاده کنم اما باید اینو قبول کنیم که معجون همیشه که نه 80% مواقع بهتر از چوب و ورد وقتی هم سریع تر هم اکثرا تو دسترس هم بعضی کار هایی که چوب نمیتونن رو معجون میتونه  میتونه واسمون انجام بده  پ واسمون مفید تره مثلا شاید 5% بشه با یه سحر تغییر چهره بدی ولی هم باید خیلی با تجربه باشی که این سحری که کسی نمیدونه رو بدونی هم درست اجراش کنی اما یه معجون میسازی میخوری تق شبیه فرد مورد نظر میشی سریع که هست آسونم هست در این حد که رون هم میتونه انجامش بده حالا یه روش هست که قابل اعتماد تر سریع تر آسون تر از تکون دادن چوب و از اونجا که بیشتر ما جادوگرا آسون طلبیمو به گفته خودمون خسته ایم چ این راه واسمون اهمیت زیادی داره

لینک به ارسال

طبیعتا معجونی که به دست ماگل ها ساخته شود کار نخواهد کرد. به فرضی که آن ها بتوانند مواد لازم برای ساخت معجون که بیشتر آن ها با جادو سر و کار دارند را بدست آورند، استعدادی که در وجود جادوگر ها وجود دارد را ماگل ها ندارند زیرا آن استفاده از عنصر های جادو را بلد نیستند و به همین خاطر آن معجون کار نمی کند. به علاوه معجون تنها با مواد سر و کار ندارد و مواردی مثل طرز هم زدن. وقتی ما یک معجون میسازیم، از جادو استفاده می کنیم و حتی بعضی معجون ها هستند که در حین ساختن آن ها باید وردی را به زبان بیاریم و بعد عملیات ساخت معجون رو ادامه بدیم

لینک به ارسال

1=اگه یه ماگل بیاد و معجون درست کنه هیچ اتفاقی نمیفته چون یه ماگل اون انرژی و قدرتی رو که جادوگرها دارننداره و هیچ تصور و نظری درمورد دنیای جادوگری و معجون ها و کاربرد اونها نداره و البته اگر هم معجونش کارکنه که مطمعنم نمیکنه برای افراد ماگل هیچ ضرری نداره و یا بهتر بگم اصلا اثر نداره.

و یه نکته کوچیک درست کردن معجون ها توسط ماگل ها اصلا امکان نداره چون در درست کردن بیشتر معجون ها ما به چوبدستی مون احتیاج داریم و یه ماگل نه چوب دستی داره نه میتونه کاری بکنه:D

2=معجون سازی برای ما جادوگرها خیلی مهمه چون بیشتر کارهامون رو با استفاده از اون انجام میدیم و بیشتر جنایت ها و جرم ها در طول تاریخ جادوگری با استفاده از معجون ها انجام شده که اهمیت معجون ها رو به ما گوشزد میکنه .توی معجون سازی  دقت خیلی مهمه و باید مطمعن باشیم که از مواد به درستی استفاده میکنیم.بعضی اوقات هم میتونیم با استفاده از معجون ها جون یه بیگناه رو نجات بدیم و ثروتمند شیم و معجونی درست کنیم و بخوریم که مترو زیبا کنه وبا یه فرد خیلی مهم و پولدار ازدواج کنیم .باشد که رستگار شویم -_-

بعضی وقتا هم با استفاده از معجون ها کار های بزرگی میکنیم مثلا یه نفر رو از مرگ نجات میدیم نه اینکه مرده رو زنده کنیم فقط درمانش میکنیم برای مثال مثل بیماری سرفه اژدها که خیلیارو قربانی کرده بود

معجون سازی کاربرد های زیادی توی زمینه شفادهی و پزشکی داره و حتی میتونه یه نفر رو مسموم کنه یا بکشه برای همین اهمیت زیادی داره . مثلا همین معجون عشق خودمون که انسان رو گیج میکنه و باعث میشه کنترلش دست خودش نباشه و شیفته اون یک نفر بشه . و یا نمونه دیگری از معجون ها مثل معجون تغییر چهره ههستش

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

خب اشاره شد که معمولا جادوگران و اژدها ها و پری ها ساخته میشه ولی یک ماگل به نظرم میتونه با دقت زیاد و هوش زیاد یه معجونو بسازه(یه سری از معجون هارو) و  یه سری از معجون هایی که به ورد نیاز دارن بهتره که درست کننده جادوگر باشه

تقریبا برای هرچیزی یه معجون هست وبه خاطر اینکه مثلن در زمانی که بین غول ها و جادوگران جنگی در گرفت و جادوی سیاه از غول ها محافظت میکرد و جادوگران به سختی میتونستند جلوی غول هارا بگیرند از معجونی به اسم معجون رشد استفاده کردند و تونستند بر غول ها پیروز بشوند و اونهارو مجبور کنند تو کوهستان بمونند و اگه این معجون نبود قطعا پیروز نمیشدند و این نشونه ی اهمیت معجون هاست و اینکه کاربرد خیلی زیادی دارد :)

ویرایش شده در توسط Shezi

لینک به ارسال

۱-خب معجون از عمل مشترک کیمیاگری و سحر و جادو به وجود میاد.
مشخصا سحر و جادو رو ماگل ها ندارن و اما کیمیاگری،کیمیاگری ترکیبی از شیمی و فلزکاری و فیزیک و پزشکی و اختر شناسی و عرفان و... است و این چیزها رو ماگل ها دارن که توی درست کردن معجون میشه ازشون استفاده کرد  و توی درس معجون سازی ما از چوبدستی استفاده نمیکنیم و در کل هرکسی میتونه از روی یادداشت چیزهای مختلفی رو درست کنه و درست مثل دستورعملش در بیاد من فکر میکنم یک ماگل میتونه معجون درست کنه ولی معجونش ممکنه  زیاد تاثیرگذار نباشه و کیفیتش پایین باشه چون حتی بعضی از جادوگرها هم نمیتونن معجون های خوبی درست کنند.

۲-معجون و معجون سازی برای جادوگرها اهمیت زیادی داره چون معجون  ها کاربرد های مختلف و فراوانی دارن و همچنین انواع مختلفی دارن مثلا معجون راستی،فلیکس فلیسیس،زندگی فلاکت بار،معجون مرکب پیچیده و...و اگه یک معجون با کیفیت درست بشه میتونه دقیقا ما رو به هدفمون برسونه مثلا جادوگرها میتونن از معجون عشق برای شیفته کردن فرد مورد علاقه شون استفاده کنن مثل مادر تام ریدل(که من اصلا خوشم نمیاد-.-)و همینطور معجون ها میتونن از آسیب رسوندن به افردا جلوگیری کنن مثلا معجونی که پرفسور اسنیپ برای پرفسور لوپین درست میکرد تا جلوی گرگینه شدنش رو بگیره و یا کمک کردن به قوی شدن و جلوگیری از مرگ و... که همه ی اینها میتونه توی زندگی جادوگر و ساحره ها دخیل و تاثیر گذار باشه

لینک به ارسال

معجون ها نقش پررنگی در دنیای جادوگری و زندگی جادوگر ها دارند و جرم و جنایت های زیادی به وسیله همین معجون انجام شده است. هم چنین معجون در جاهایی که ورد و طلسم کارایی نداشته توانسته جان خیلی ها را نجات دهد. مثلا آنطور که من شنیدم بیماری سرفه اژدها که چند نسل قبل خیلی ها را از پا در آورده بود از جمله ابراکساز مالفوی با یک معجون ریشه کن شده. در بعضی مواقع هم هست که ما نمیخواهیم کسی در آن لحظه از جادوی ما خبردار بشه و خب مسلما نمیتونیم چوب دستیمونو در بیاریم و سریع جادو رو انجام بدیم چون همه متوجه میشن. مثلا وقتی می خواهیم از طلسم فراموشی استفاده کنیم. همانگونه که در دوران هری پاتر یک مرگخوار توانست خودش را جای آلستر مودی جا بزند و تا مدت ها همه از جمله دامبلدور و اسنیپ را گول بزند. این مسئله نشان می دهد در بعضی مواقع حتی معجون از  جادو نیز بالاتر است. ما میتونیم با معجون جون یه نفرو بگیریم یا یه نفرو از مرگ نجات بدیم. همچنین میتونیم حقیقتی رو اثبات کنیم یا جون بی گناهی را نجات دهیم. Mahdi King

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

۱_خب من حس میکنم که متفاوته خیلی متفاوت شاید از لحاظ شکلی و رنگ و اینا همونی باشه که یک جادوگر درست میکنه ولی هیچ اثر و کاربردی نداره و تاثیری که فرد میخواد رو نداره‌چون جادوگر نیست! دنیای یک جادوگر و یک ماگل با هم متفاوته و نباید با هم مقایسشون کرد. یک جادوگر میتونه با انجام دادن دستور چیزی که میخواد رو درست کنه ولی یک انسان چون توانایی این کار رو نداره نمیتونه.حتی از نظر من شاید از نظر رنگ و بو و مزه مثل هم باشن ولی هیییچ تاثیری نخواهد داشت.
۲_خب با استفاده از معجون خیلی کارها میشه انجام داد.کارهای متفاوت و جالب. موضوع جالب و مهمی هم هست‌. اینکه بتونی یک معجون بسازی و با اون بتونی روی چیز یا فردی تاثیری که خودت بخوای رو بزاری جالبه.وهمینطور تغییر پذیری.یعنی با استفاده از معجون تغییری رو در موجودی ایجاد کنی.ممکنه گاهی اوقات ما نخوایم کسی یا یک شخصی بفهمه که ما با استفاده از جادو تغییری رو در موجودی شکل دادیم با استفاده از معجون میتونیم این کار رو پنهانی تر و بهتر انجام بدیم.معجون در دنیای جادوگری بسیار کاربردی هست و با استفاده از اون میتونیم خیلی کارها انجام بدیم و هنر ظریفی هست

ویرایش شده در توسط Fr the second Y

لینک به ارسال

★معجون سازي★
★تکلیف★

بعد از شام، وقتي سالن اجتماعات هافلپاف خالي شد، جلوي آتیش داغ روي صندلي راحتي نشستم و شروع به بررسي تکالیفم کردم.
تا الان فقط دفاع و تاریخ رو تحویل داده بودم. افتضاح بود. الان یه هفته گذشته باید حداقل پنج تا درس رو مي دادم.
فعلا با وجود این شرایط که این موقع شب کتابخونم نمي تونم برم معجون ها از همشون آسون تره:

٭کاربرد هاي معجون یک فرد ماگل٭

٭همه‌ي ما مي دونیم که به افراد غیر جادوگر ماگل یا مشنگ گفته میشه. واضحه که ماگل زاده ها قادر به انجام سحر و جادو هستن ولي والدین اونا توانایي انجام جادو رو ندارن.
درسته جادوي یه ماگل عملي نمیشه ولي سوال اینجاست؛ آیا معجون اون ماگل کاربرد داره؟
اینجا سه تا نظریه رو مشاهده مي کنیم.
اولي متعلق به سوروس اسنیپ، استاد درس معجون سازي و یکي از مدیران هاگوارتز در زمان هري پاتر هستش. اسنیپ بر این باوره که یه ماگل نمي تونه جادو کنه. بي برو برگرد! زیرا معجون سازي هم یک درسه که مربوط به سحر و جادو هستش. ولي تفاوتش با دیگر درس ها اینه که در این درس نیازي به قول خودش حرکات بيخود چوبدستي نیست.

دومین نظریه مربوط به جوانا کاترین رولینگ، خالق جامعه جادوگري میشه. این نظري شباهت بسیاري با نظریه اسنیپ داره. چون رولینگ هم بر این باوره که یه ماگل نمي تونه جادو کنه و معجون بسازه.
ولي تفاوتش با نظریه اسنیپ اینه که اسنیپ معتقد بود در این درس چوبدستي کاربردي نداره ولي رولینگ حرف دیگري مي زنه که براي ریختن برخي مواد در بعضي معجون ها در پاتیل ها به چوبدستي نیازه بنابراین ماگلي که نمي تونه حتي چوبدستي رو درست دستش بگیره چیکار مي تونه بکنه؟!

و امّا نظریه سوم که باعث شک و تردید میشه، نظریه‌ي هکتور گرنجر، بزرگترین استاد معجون سازي در تاریخه که رو دست همه مي زنه. گرنجر میگه که مهم نیست که یه ماگل نتونه جادو و طلسم ها رو اجرا کنه‌، مهم اینه که آیا اون در معجون سازي استعدادي داره؟ در واقع منظور گرنجر اینه که معجون سازي درس و حرفه‌اي کاملا متفاوته و هیچ ربطي به سحر و جادو نداره! مهم دقت و استعداد در ساخت معجونیه که ساخته میشه و یا قراره که ساخته بشه.

بنابراین سه نظریه، هیچ مدرک دقیقي براي اثبات اینکه آیا یک ماگل مي تونه یه معجون مفید بسازه یا خیر وجود نداره و اطلاعات بیشتري در دسترس نیست.٭

٭اهمیت معجون و معجون سازي براي جادوگران٭

٭معجون سازي یکي از قدیمي ترین هنرهاي جادوگري هستش که تقریبا از قرون وسطا وجود داره.
در جوامع جادوگري براي انجام خیلي کارها افسون و ورد چاره ساز نیست و آب از آسیاب تکون نمي خوره و این قاعدتا یکي از موضوعاتیه که معجون ها رو مفید جلوه میده.
وقتي که معجون مهمه، حتما کسي که ساختن اون رو بلده و در تهیه‌ش خِبرَست، فرد مهمي واقع میشه. براي همینه که کسي مثل ″سوروس اسنیپ″ اونقدر ابهت داشت.
و درباره‌ي همین که خدمتتون عرض کردم خیلي کارها رو نمیشه با طلسم و افسون انجام داد؛ خب یه مثال مي زنم ^-^
واضح ترین مثالش ″معجون عشق″ یا به انگلیسي ″love potion″ هستش. هیچ افسوني براي عاشق کردن و عشق ورزیدن کسي وجود نداره و این معجون تنها ماده در جوامع جادوگریه که همچین قابلیتي داره. شاید مصنوعي، ولي به هرحال داره.
نتیجه اي که در آخر یکسانه و تغییر نمي کنه اینه: ماده معجون، شخص معجون ساز، و علم معجون سازي، از اهمیت فراووني برخوردارن.٭

٭فلیکس فلیسیس٭

٭خب پروفسور گویا گفتین درباره هرچي مي خوام تحقیق ارائه بدم و شما خودتون نمرشو میدین :¶
من تصمیم گرفتم پیرامون فلیکس فلیسیس به انگلیسي ″Flixe Flisiss″ و یا به عبارتي ″ معجون شانس ″ که یکي از مطرح ترین و کاربردي ترین معجون هاست و آوازه‌ي اون همه جا پیچیده.
ما اولین بار فلیکس فلیسیس رو در ″شاهزاده دورگه″ مشاهده کردیم. 
فقط یک قاشق از اون در هنگام صرف صبحانه کافیه تا یه روز عالي و بدون دقدقه رو براتون رقم بزنه!
طوري که فکر مي کنم اگه خودم ازش مصرف کنم باعث بشه که اون روز رو بدون جنگ و دعوا بگذرونم :″|
این معجون تقریبا طلایي رنگه و نحوه تهیه بسیار جالبي داره.
درسته که این معجون مزایاي خارق العاده‌اي داره ولي نمیشه بي توجه از کنار معایبش گذشت.
استفاده از این معجون در طولاني مدت سبب اعتیاد میشه و عوارض داره!٭

قلم پر رو داخل کیفم گذاشتم. آتیش شومینه رو به خاموشي بود. به ساعت مچیم نگاه کردم. نزدیک دوازده نیمه شب بود. خمیازه بلندي کشیدم و به طرف خوابگاه رفتم.

لینک به ارسال

۱- همونطور که خودتون به صورت واضح اشاره کردید جناب مدیر؛ معجون سازی ترکیبی از کیمیاگری و سحر و جادوئه.

در نتیجه یک ماگل حتی اگه بر فرض محال بدون کمک سحر و جادو بر بخش کیمیاگری معجون سازی غلبه کنه و یا به عبارت دیگه بهش تسلط پیدا کنه به هیچ وجه قادر نخواهد بود از پس قسمت مربوط به ساحری بر بیاد چون گذشته از دانش لازم نیروی لازم برای غلبه بر این بخش رو نداره.

حتی اگه یک ماگل مسلط به کیمیاگری(باز هم بر فرض محال ) بتونه یک معجون رو به درستی طبق طستور العملش تهیه کنه، مطمئنا اون معجون به درستی اثر نخواهد کرد.

چون شخص سازنده در بهترین حالت فقط نیمی از شرایط رو داشته.

۲- دلایل اهمیت معجون سازی برای جادوگران

همونظور که استاد بزرگ معجون سازی پرفسور اسنیپ می گه:

با معجون سازی می توانید شـــهــرت را در شیشه کنید، افـــتـــخــار را دم کنید، غــــــرور را بپزید و حتی مـــــرگ را در شیشه محبوس گردانید.

معجون سازی با این که یک شاخه ی  تلفیقیه و علاوه بر سحر و جادو به کیمیاگری هم مربوطه اما ارتباطی نزدیک و ناگسستنی با جادو و جادوگری داره، معجون ها در انواع و اقسام کار هایی که به جادو مربوط اند مورد استفاده قرار می گیرن.(حتی برای چیز های کوچکی مثل وسایل شوخی)

معجون می تونن درمان کنن یا بکشن.

می تونن بسازن یا نابود کنن.

می تونن شرایط رو بهتر کنن یا رو به وخامت ببرن.

ذات معجون سازی دقیقا شبیه ذات جادوئه و دقیقا به دلیل همین شباهته که معجون سازی در ساخت چندین طلسم، از بین بردن بعضی جادو ها و در کل در امور مربو‌ط به سحر و جادوگری انقدر پر کاربرد و ضروریه. 

از طرف دیگه، همونطور که قبلا هم اشاره کردیم، جادو در معجون سازی عضوی ضروری و قسمتی جدا نشدنیه و در بسیاری از معجون ها به کار میره و در کل، در معجون سازی کاربرد وسیعی داره. و میشه گفت پایه های معجون سازی بر جادو استوارن.

و دقیقا به دلیل همین کاربرد وسیع جادو در معجون سازیه که این فعل به جای مستقل بودن به طرز منطقی ای یکی از شاخه های علوم جادوییه( در واقع یکی از مهم ترین شاخه های علوم جادویی).

و با استناد به این رابطه ی دو سویه و این حقیقت هر کدام از دو طرف معادله بدون وجود دیگری ناقص و بدرد نخور به نظر میان؛ میشه به راحتی به دلیل این میزان اهمیت معجون سازی برای جادوگران پی برد.

با تشکر از وقتی که گذاشتید.

لینک به ارسال

۱. برای معجون سازی افراد باید مهارت جادوگری رو داشته باشند و اگر یک ماگل معجون بستزه صد در صد معجونش کار نمیکنه ، چون مهاذت گ استعداد جادوگری توی اون وجود نداره و با جادو و نحوه ی صحیح معجون سازی آشنايي کامل نداره.

۲. همونطوری ک توی درس گفته شد، معجون سازی کاربردای بسیار زیادی مثل شفادهی یا مسموم کردن رو داره پس جادوگرا هم حتما برای ساخت معجون اهداف خاص خودشون رو دنبال میکنند که میتونه توی راه مثبت یا منفی باشه.
و احتمالا جادوگر باید به یک چیز خیلی نیازمند باشه تا از معجون و معجون سازی استفاده کنه.
البته همونطور هم ک گفته شده معجون سازی چون هنر بسیار ظریفیه اگر جادوگری به خوبی بتونه از پسش بربیاد پس جادوگر ماهری هم میشه
پس معجون سازی برا جادوگران به دلايل "۱.نیازمند بودن ب اون ۲.کاربردی بودن اون ۳.ظرف بودن این هنر ۴.با وجود معجون سازی مهارت خوبی هم در جادوگری میشه بدست اورد" اهمیت زیادی داره.

لینک به ارسال

1=خیر چون علم معجون سازی از عمل مشترک کیمیاگری و سحر و جادو به وجود میاد و یک ماگل فقد شاید بتونع کارع کیمیاگریشو انجام بدع و اینکار برای معجون سازی کافی نیست:/
2=از دوران باستان تا کنون در دنیای جادویی معجون سازی اهمیت زیاد و گسترده ای داشته. به وسیله ی علم و دانش معجون سازی بسیاری از بیماریا درمان شدند و این علم در ارصه ی پزشکی نقش مهمی داشتع. همچنین این علم در آزکابان و جلسه ی دادرسی برای افشای حقیقت به وسیله ی معجون حقیقت بسیار کاربرد دارد. معجون عشقم از گونه معجون های فریبند است ولی خیلی کاربرد دارد و بازی سرگرم کننده ای برای نوجوانان است. معجون مرکب پیچیده ام ازگونه معجون هایی است که در بین کاراگاهان بسیار مهم است و نقش زیادی دارد. در کل اگر علم معجون ها نبود بسیاری از امور جادوگری مختل میشد:]

لینک به ارسال

باز هم روز دیگه تو هاگوارتز :) میتونم تک تک تنفس های جادوگریم رو تو این دنیا احساس کنم! و خوب چه درسی بهتر از معجون سازی؟! تو دنیای ماگلی به داروسازی علاقه داشتم مسلما تو دنیای جادوگری هم به معجون ها علاقه مند خواهم شد! بگذریم :) به کلاس میرم کلی ترکیبات رنگی و عجیب و غریب که البت بعضا آدم تحریک میشه بخوره ببینه چه مزه ای میده ^_^ ولی خوب ریسک بزرگیه. درس شروع میشه و بالاخره تکالیف :) از دادن تکلیف همیشه خوشم میومد! 
شب میشه و همه میخوابن ولی من بیدار میمونم چوب دستیم رو تکون میدم و میگم لوموس.یک لحظه به اطرافم نگاه میکنم و میبینم همه دارن خر و پف میکنن آرزو داشتم بتونم به دیگر خوابگاه ها هم سر بزنم و ببینم وضع اونا چطوریه :/ چطور تونستن تو این شب زیبا به همین راحتی بخوابن؟ -_- از روشنایی چوب دستی برای پاسخ به سوالات استفاده میکنم وسوالات رو نگاه میکنم: 

در در 15 بهمن 1396 در 16:23، Dayana Lupin گفته است :

کمی فکر میکنم و میگم "چه عالی قبلا کتابخونه و تمام مقاله های انگلیسی پاترمور رو نگاه کردم :)" حس خوبیه یک زبانی رو بلد باشی و حتی بتونی با سایر جادوگر ها تو اونور دنیا حرف بزنی!از شانسم قبلا به این سوال توسط جی کی رولینگ جواب داده شده بود!
ج.ک.رولینگ:خب باید بگم خیر چون همیشه مواردی جادویی در ساختار معجون ها نقش دارن نه فقط صرفا مواد اولیه! بنابراین باید در بعضی و یا حتی در تمام موارد از چوب دستی استفاده بشه (که متاسفانه یا خوشبختانه یک ماگل زاد نمیتونه از یک چوب دستی استفاده کنه) یک فرد بی جادو حتی نمیتونه به درستی از چوب دستی در ساخت معجون استفاده کنه و به احتمال زیاد کارش میتونه زیان آور باشه و به افراد یا اموال آسیب برسونه و احتمالا بسیار زیان آور باشه. زیرا در دنیای من چوب دستی ارتباط مهمی همانند یک وسیله ارتباطی و یا رگ با چیزی هست که در جادوگر خوابیده است(فکر کنم منظورش روحش باشه). ارتباط خیلی نزدیکی میان خواسته ها و عملکرد جادوگران با خودشان وجود دارد. 
پس برای یک فرد بی جادو  مهارت کافی در ورد ها، برای انجام درست کار ها لازم است. نکته جالب این هست که درس معجون سازی یک درس مورد محبوب بی جادو ها هست! علاوه بر اینا ما قراره یک معجون قدرتمند بسازیم نه یک سوپ و یا آش شله قلمکار! :/

و خوب میریم به سوال بعدی :)

در در 15 بهمن 1396 در 16:23، Dayana Lupin گفته است :

باز رفتم سراغ منابع و باز هم نشستم و فکر کردم و فکر کردم تا اینکه چراغ بالای چوب دستی ذهنم روشن شد ! اساسا معجون سازی از مهم ترین پایه های جادوگری هست. به صورتی که معجون سازی میتونه مشکلاتی رو حل کنه که ما با استفاده از چوبدستی و ورد های پیشرفته باز هم نمیتونیم حلش کنیم! برای مثال برای درمان شکستگی استخوان و یا حتی بازسازی اون!یا تغییر چهره به چهره کس دیگه! همه این ها مواردی هستند که به خوبی قدرت معجون سازی رو نشون میدن. با اینکه شاید یک فرد بسیار قدرتمند و یا ابرجادوگر میتونه این مشکلات رو بدون استفاده از این دانش انجام بده، ولی خوب سرعت عمل و قدرت اون هم بسیار مورد توجه هست.
همچنین اهمیت های دانش معجون سازی در کتاب های هری پاتر:
ــ‌ـ توی کتاب 2 با کمک معجون مرکب پیچیده تونستن راز دفترچه رو حدس بزنن ( معجون خیلی کمک کرد).
ــ‌ـ توی کتاب 4 ولدمورت تمام نقشش رو روی دو تا معجون بنا كرده بود. يك معجون مرکب پیچیده و دومي معجونی که باهاش برگشت به بدنش و معجون حقیقت هم توی کتاب نقش مهمی داشت.
ــ‌ـ توی کتاب 5 بعد از درگیرهای سازمان اسرار به مجروحین معجون میخوراندند.
ــ‌ـ توی کتاب 6 دامبلدور به وسیله‌ اسنیپ (استاد معجون سازی) از مرگ نجات پیدا کرد احتمالا با یه معجون - دامبلدور بعد از خوردن یه معجون ضعیف شد- ولدمورت برای محافظت از یکی از هروکراکس‌هاش از یه معجون استفاده میکرده (مهمترین بخش محافطت طبق گفته دامبل) 
ـ‌ـ استفاده از معجون حقیقت در کتاب هری پاتر و جام آتش
ــ‌ـ و در نهايت معجون خوش شانسی

در هری پاتر و یادگاران مرگ، ریتا اسکیتر با خوراندن این معجون به باتیلدا بگشات در مورد کودکی آلبوس دامبلدور از او حرف می‌کشد.

از معجون سازی در ساخت دارو ، پادزهر،زهر کشنده یا مصونیت در برابر شعله ها استفاده کرد. استفاده از معجون صرفا به معنای خوردن آن نیست بلکه در برخی میتوان تنها با در تماس بودن با آن از تاثیر آن برخوردار بود (همانند معجون احیا). و به گفته پروفسور اسنیپمیرسیم که : با معجون سازی میشه "شهرت را در شیشه کنید، افتخار را دم کنید، غرور را بپزید و حتی مرگ را در بطری محبوس گردانید".
در کاغذی همه این ها رو مینویسم از پنجره به بیرون نگاه میکنم شب خیلی زیبایی هست. چوب دستیم رو تکون میدم و میگم نوکس روشنایی چوب دستی جایش را به روشنایی شب میدهد و من به رویای عمیقی میروم. رویایی که مال من است...

منابع این تحقیق :)
بیشتر از  سایت هری پاتر ویکی

لینک به ارسال

ماگل ها نمیتوانند معجون بسازن اگر بسازند صدمات متفاوتی مانند گرگینه شدن زخمی شدن یا مریض شدن و... میخورند

سوال ۲

جادوگران از قدیم تا به این دوران از معجون سازی استفاده هایی همچو استراتژی جنگی،درمان جوش های حساسیتی،شفادهی،مسموم کردن،فریفتن و.... استفاده میکردند برای همین اهمیت خاصی نزد جادوگران دارند(اهمیت هر چیز را فواید آن مشخص میکنند)

لینک به ارسال

اهم:| 

تکلیف1: خب به نظر من نع:/ اولااون تهیه ی اون معجونو از کجا در بیاره؟:/ و اینکه اصن مواد اون معجون در دسترس اون نیس-_- اما حالا بر فرض مثال اینارو داش:\ خب اونکه جادوگر نیس نمیدونع چجوری از اون معجون استفاده کنه و ممکنه سرشو به باد بده-_- بعدم اون بصیرت جادوگرا رو ندارع نمیفهمه اون معجونو خوب درس کردع نکردع:/ اینارم باید در نظر بگیریم! 

اما اگه همه ی اینارو تونست:/ بازم فک نکنم اون معجون اون تاثیری روی ماگل بزاره که روی جادوگر میزاش

تکلیف2:خب توی بسیاری از حادثه هایی که ممکنه اتفاق بیفته معجون سازی به داد جادوگرا میرسع-__- مثلا شاید اون جادوگر ورد مورد نظرو بلد نبود یا اصن چوبدستیش نبود(شکسته بود گم شده بود یا چنین چیزی:\)ولی معجونی که میتونس بهش کمک کنه رو بلد بود:| خب این خیلی مهمه و اینکه بعضی از معجون ها تاثیر و قدرت بیشتری نسبت به ورد و این جور چیزا دارن مثلا معجون عشق کسی میتونه با ورد اونکی رو عاشق کنه؟:/(حالا نمیدونم دقیقا شاید بشر بعدا این وردو ساخت-_- اگه هم این ورد هس که من ازش خبر ندارم:/) بنابراین معجون سازی نقش خیلی خیلی مهمی تو جامعه ی جادوگری داره و باید قدرشو بدونن-____-

لینک به ارسال

به نام خدا

1.تا حدودی بله معجون درست میشه ولی جادوگر هنگام ساخت معجون بر آن اثر میکند مثل وقتی که ماگل سعی دارد با چوبدستی جادو کند "ورد را میتواند بگوید،چوبدستی را میتواند حرکت دهد،اما نمیتواند جادو کند"زیرا جادو در خون جادوگر بر چیز های جادویی اثر میکند.
2.با اینکه ورد در جامعه ما نقش بسیار و گسترده تری دارد دنیای جادویی بدون معجون را نمیشود تصور کرد.
جادو چیزی است که بر اطراف اثر میکند و آن را تغییر میدهد«هر تغییری ممکنه»و معجون مایعی تغییر کرده است که میتوان آن را خورد،جابجا کرد،پاشید،ریخت و... از خوبی های معجون اینه که کار هایی میکند که با ورد انجام نمیشود.معجون را میتوان به عنوان شربت به بیمارستان ها داد،مایعه و به راحتی ساخته میشه و تولید انبوه میشه،اگر کسی توانایی استفاده از ورد نداشته باشه با دانستن خواص مواد میتواند معجون بسازد،خیلی از فواید مواد جادویی معجون هارا ورد ها ندارند و...
و حتی کسانیکه دنبال کسب و کارند میتونن معجون رو بفروشند و نیاز نباشه راز کارشون رو به کسی یاد بدهند.

لینک به ارسال

سلام

۱. با توجه به جمله‌ی خودتون«معجون از عمل مشترک کیمیاگری و سحر و جادو بوجود می آید»پس ماگل ها چون در جادو ناتوان هستند نمیتوانند معجون هم درست کنن پس عملکرد خاصی هم معجونش نباید داشته باشه

۲.گاهی وقت ها ورد ها نمیتوانند جوابگوی نیاز ها ما باشند برای مثال همان داستان پدر مرلین یا اینکه نمیتوانیم رو در رو طرف مقابل رو جادو کنیم یا میخواهیم حتی اصلا حضور نداشته باشیم؛ اینجاست که معجون به کمک ما میاد یا مثلا با توجه به درس دفاع در برابر جادوی سیاه وقتی کسی به ما سایلنسو بزند ما میتوانیم با معجون انفجاری حسابش را برسیم😅

لینک به ارسال

اگه یه ماگل بیاد و همه ی مراحل ساخت معجون رو انجام بده آیا معجون او کاربرد دارد؟چرا؟
شاید یه چیزی درست بشه که توی یه جایی هم به درد بخورعه ولی همون معجونی که یک جادوگر درست میکنه نمی تونه بشه،چون همون طور که گفته شد معجون عمل مشترک کیمیا گری و سحر و جادو و به وجود می اید.
به این صورت که مواد لازم رو جمع اوری میکنیم ماده ی موثره ی انها رو با روش های مناسب خارح میکنیم،در پاتیل میریزیم و با استفاده از دستور العمل معجون خود را اماده میکنیم.ولی خوب اگه یه ماگل بیاد و بخواد معجونش رو بسازه از نظر کیمیا گری میتونه موفق باشه ولی از نظر سحر و جادو نه چون همون طور که گفتیم نیاز به سحر و جادو هم داره و اگه این سحر و جادو نباشه معجون اونا درست از اب در نمیاد. و در مورد این که چه اتفاقی میوفته....با این کارش یک توهین به دنیای جادوگریه چون خودش هم میدونه که نمیتونه سحر و جادو کنه و یک معجون درست،تحویل بده ولی این کارو میکنه و ممکن اسیب های زیادی هم به خودش بزنه،چون معجون سازی اصلا شوخی نیست.
چرا معجون سازی برای جادوگران دارای اهمیت است؟!
به قول پرفسور اسنیپ با معجون سازی میشه:شهرت رو در شیشه کنید،افتخار را دم کنید،غرور را بپزید و حتی مرگ را در بطری محبوس گردانید. با همین جمله میشه فهمید که ما چه بخوایم و چه نخوایم معجون سازی درس مهمیه،و حالا چرا بزای جادوگران اهمیت داره.خیلی جاها از معجون سازی استفاده میکنیم که این استفاده میتونه درست یا غلط باشه.همون طور که خودتون گفتین،معجون عشق،درسته که اسم قشنگی داره و فریب دهندست ولی استفاده خوبی  ازش نمیشه،چون وقتی از معجون عشق  ردی یک شخص استفاده میکنیم بدون اینکه خود اون شخص  بفهمه دچار یک بهران خراب میشه:/.ولی خوب خیلی جاهام میشه استفاده های  خیلی خوبی کرد و فقط به این بستگی داره که ما چه جوری بخوایم ازش  استفاده کنیم.میشه گفت اگه معجون سازی نباشه دنیای جادوگری یکی از پایه های مهم خودش و از دست میده.

لینک به ارسال

۱-بله اگه تمام مراحل رو درست انجام بده به دستور عمل ها توجه کنه با نیت قبلی معجون رو درس کنه میتونه ولی هیچی معجون یه جادوگر نمیشع

۲-خب میتوان گفت جادوگران برای رهایی و فراموش کردن نقاط ضعف خود از معجون ها استفاده میکنند مثل همون مثال خودتون اون شخص در عاشق کردن اون دختر به خودش ضعف داشت 

پس یک معجون عشق درست کرد تا ضعف خودش رو پنهان کنه

از فواید اون میتوان گفت:از بین بردن ضعف ها،صرفه جویی در وقت و زمان و ...

اما ضرر های اون:اگر شخصی ب کارش وارد نباشه ممکنه با استفاده از دوز بالا بمیره،مشکل بودن در ساخت ان و ...

معجون ها اهمیت خاصی برای همه ما داره حتی میشه گفت ماگل ها به هر حال کی دوست داره ضعف هاش مشخص بمونه؟

لینک به ارسال

تکلیف معجون

چرا نشه؟معجون سازی تنها برای جادوگران نیست و یک ماگل اگر تمام مواد و دستور عمل درست برای تهیه ی معجون ها را داشته باشد و روش ساختش را به خوبی بلد باشو و نکات را به خوبی انجام دهد این امر غیر ممکن نیست و میتواند از معجونش به خوبی اسنفاده کند.

زیرا جادوگران هنگامی که چوب دستی در دسترسشان نیست میتوانند از معجون ها استفاده کنند و یا اینکه درمان برخی بیماری ها و یا انجام برخی کار ها تنها توسط معجون ها امکان پذیر است و حتی میتوان با استفاده از معجون ها بدون انکه فرصت دفاع به شخص را بدهیم به او صدمه بزنیم برای مثال معجون را به عنوان شربت به او بدهیم اما اگر با وردی بخواهیم بر او غلبه کنبم او ممکن است تاثیر وردمان را از بین ببرد.

لینک به ارسال

خب خودتون گفتین معجون ها توسط پری ها جادوگران و اژدها ها ساخته میشه..و با استفاده از عمل مشترک کیمیاگری سحرو جادو میتونیم یه معجون کاربردی بسازیم..خب یه ماگل قطعا نمیتونه با کیمیاگری سحرو جادو قاطی کنه...چون اصن سحرو جادویی درکار نیس..و اگرم تونست یه معجون بسازه بنظرم معجونش فاقد هرگونه اعتبار و کاربردیه و اصلا تاثیر دلخواهو نداره..ممکنه باعث مسمومیت و یا اسهال بشه^^چون یه چارتا چیز باهم قاطی کرده فقط..

...

جادوگران برای انجام کار های جادوییشون مسلما نیاز به جادو دارند..اما ایا فقط جادو میتواند تمام نیاز های انان را برطرف سازد??خب نه.. جادو تنها قادر ب عوض کردن و تغییر دادن و درکل انجام دادن کارها نیست..من فکر میکنم جادوگرام با استفاده از معجون ها میتوانند ماهیت یک چیز یا شخص را عوض کنن(به طور موقت احتمالا) اما جادو کردن با چوب دستی نمیتواند.. و فقط میتواند با انجام کارهای فیزیکی قشقرق به پا کند..خب درواقع نسخه تکمیلی جادو .. معجون سازی است=))))

(پروفسور شرمنده خوابم میاد چرتو پرت نوشتم)^^

لینک به ارسال