رفتن به مطلب
Elisa

پسر/دختری که زنده ماند

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

نمی دونم این موضوع قبلا بهش پرداخته شده یا نه اما میخوام یه نظرسنجی کوچیک راه بندازم.

به نظرتون اگه قرار بود جای هری پاتر فرد دیگه ای به عنوان پسر یا حتی دختر برگزیده انتخاب بشه اون فرد چه کسی می تونست باشه؟

ایا نویل می تونست مثل هری با لرد سیاه مقابله کنه؟

دلایل خودتونم برای انتخاب بگید.

به شخصه فکر میکنم نویل هم با تمام دست و پاچلفتی بودن و فراموشکار بودنش اگه تو موقعیتی که هری قرار گرفت قرار میگرفت می تونست پسر برگزیده باشه.

ویرایش شده در توسط elisa

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جدا؟

به شخصه فک میکنم پسر برگزیده خود لرد ولدموت بود که جی کی رولینک داستان رو تحریف کرده بود

لینک به ارسال

اگه ولدمورت به جای هری فک میکرد که پسر برگزیده نویله حتما مادر اونم براش فداکاری میکرد و احتمال داشت بتونه پسر برگزیده باشه..شاید دست و پا چلفتی باشه ولی با این حال بازم یه قهرمانه^^

لینک به ارسال

جدا؟

تو با این روحیه ی پاستیلیت خیلی خوب پست میزاریا

دوما لرد نمیدونست که هری پسر برگزیدس که بخواد بخواطر اون مادرشو بکشه اون مادرشو کشت چون مادرش با لرد مخالف بود

لینک به ارسال

به نظر من هر کس می تونست به جای هری پسر یا دختر برگزیده باشه

مثلا همین نویل... نویل از یه پدر و مادر کاراگاه و یه خانوده ی موفق به دنیا اومده بود. پس نمی شه گفت ذاتا دست و پا چلفتی و سر به هواست...

به نظر من شرایط زندگیش اونو تبدیل به یه همچین آدمی کرده بود. پدر و مادرش که عقلشونو از دست داده بودن ، مادربزرگش که مدام بهش سرکوفت می زد، اسنیپ که تحقیرش می کرد و...

همه ی اینا باعث شدن که نویل اعتماد به نفسش پایین بیاد و نتونه توانایی هاش رو بروز بده.

ولی از یه طرف هری از همون اول با تعریف و تمجید و به عنوان یه فرد مشهور پا به دنیای جادوگری گذاشت. درسته دشمنای زیادی داشت ولی به همون نسبت دوستا و طرفدارای خودشو داشت

که به نطرم همین بود که باعث شد اعتماد به نفسش بالا بره و توانایی هاش رو ثابت کنه.

لینک به ارسال

جدا؟

نظر همه محترمه

ولی اگ پسر برگزیده خود لرد نمیبود بنظرم اسنیپ هم میتونست مسر برگزیده باشه چون هم به لرد نزدیک بود و هم نقش مورد علاقه من بود و هم لرد قصد جونشو کرده بود و هم توانایی های زیادی داشت هم عضو اسلیترین بود و هم ...

لینک به ارسال

به نظر من نه به نظرم مناسب ترین فرد ممکن انتخاب شد چون مثلا فکر کنین نویل با اون دست و پا چفتی ای میخواست اینهمه عزیزانشو از دست بده و با لرد سیاه بجنگه حتی نمیتونست بره به عنوان یکی از جان پیچ ها بره خودشو فا کنه یا سال سوم پیتر پتی گرو رو ببخشه یا سال چهارم با باسیلیسک بجنگه اگه نویل بود مثل روبه رویی با مهر گیاه غش میکردیا سال چهارم اگه حتی اسم نویل هم تو جام آتش میانداختند عمرا اسم نویل در می اومد و سال پنجم نویل نمیتونست خوب ورد هارو یاد بگیره چجوری به اون همه ادم درس میداد یا سال ششم چجوریبا اون همه سختی روبهرو میشد پس هری بهترین فرد برای انتخابه هری پاتر درست ترین فرد برگزیدست

لینک به ارسال

به نظرم لونا میتونه گزینه مناسبی باشه

چون که دید متفاوتی به دنیا داشت و میتونست با سختی ها روبه*رو شه

اون مادرشو از دست داده بود و این خیلی سخته که مادرتو توی بچگی از دست بدی

هیچ وقت هم ناامید نمیشد مثلا توی سال پنجم که کفشاش گم شدن باز هم دنبالشون گشت

ورد هارو هم که درست میگفت

به نظرم میتونست گزینه مناسبی باشه

لینک به ارسال

خب اصولا به نظر من هری خودش اصلا موجود خاصی نبود و مسأله موقعیت خاصش بود

یعنی هری چیزی که باعث شد بتونه ولدمورت رو شکست بشه طلسم عشقی بود که مادرش روش قرار داده بود

این طلسم هم به این دلیل روی هری قرار گرفت که لیلی فاعلانه تصمیم گرفت خودش رو فدای هری کنه

و لیلی به این دلیل تونست این تصمیم رو بگیره چون اسنیپ از ولدمورت خواهش کرده بود لیلی رو نکشه و ولدمورت به خاطر اسنیپ سعی کرد به لیلی امان بده که لیلی رد کرد

و عملا ولدمورت اگه به پیشگویی گوش نمی کرد و اسنیپ پیشگویی رو بهش نمی گفت هیچ وقت سراغ بچه کشی نمی رفت که حالا یک مادر این طلسم رو روی بچه اش بذاره

و خب به نظرم بیشتر از اینکه روی فرد تمرکز داشته باشیم بهتره موقعیت رو بررسی کنیم

یعنی باید عشق رو به همراه ترس ولدمورت از مرگ طوری مخلوط کنیم که یکی این وسط داوطلبانه فدا بشه

و اینکه می خواستم بگم ولدمورت قبر خودش رو کند و پیشگویی هم به علت وجودش سرنوشت رو به سمت حرفش سوق داد که آره پارادوکسیکال به نظر می رسه ولی عملا یک هارمونی در واقعیت به وجود میاره ولی درک مفهومش واقعا سخته و هی از دست آدم خارج می شه :-" : دی

لینک به ارسال

من واقعا نفهمیدم بالایی چی گفت

درکل اتفاقا هری خیلی خاص بود بچه ای که از یه پدر و مادر خاص باشه و قدرت های لرد ولدموت هم توی وجودش باشه حتما خاصه

در ضمن اگ بخوایم از دید مهتاب نگا کنیم کلا هیچی خاص نیست چون هر خاص بودنی به علت یه اتفاقه و اگ اتفاقات رو حذف کنیم هیچ چیز خاصی نمیمونه

لینک به ارسال

حرف من در واقع این بود که خاص بودن هری برخواسته از خودش نبود

خودش کار خاصی نکرد

یا توانایی خاصی به دست نیاورد

بین جادوگران هری جادوگر معمولی ای بود! تو درس دفاع در برابر جادوی سیاه بالاتر از حد انتظار عمل می کرد ولی جز دفاع و پرواز تو هیچ درسی ندرخشید

و خب به کمک همون طلسم عشق مادرش از دست ولدمورت نجات پیدا کرد و ولدمورت رو شکست داد

البته اینم هست که چوبدستی اش مغزش با ولدمورت یکی بود و پر ققنوس هم معمولا آدم های خاص رو انتخاب می کنه

و خب کاری که من کردم این بود که گفتم به نظرم چه چیزهایی هری رو افراد دیگر متمایز می کرد که باعث می شد هری تنها فردی باشه که بتونه ولدمورت رو بکشه و خب راستش هری این توانایی رو به دست نیاورد

این توانایی رو بهش دادن

و به نظرم بیشتر از اینکه شخص هری تو این اتفاق مهم باشه سیریه که سرنوشت پی می گیره

این همه جادوگر قدرتمند تر از هری چرا اونا نباید بتونن ولدمورت رو شکست بدن؟

چون قضیه پیشگویی وجود داره و می گه هر کدام فقط توسط دیگری ممکنه نابود بشه پس به نظرم خود داستان ما رو محدود کرده که جز هری و نویل کسی نمی تونه ولدمورت رو شکست بده!!

لینک به ارسال

هیچ کس نمیتونست مثل هری باشه:/ هیچچچچچکس حتی نویل:/ هیچکس:/ هیچکس:/هیچکس:/

لینک به ارسال

از نظر من هرمیون گرنجر با هوش سرشارش میتونس دختر برگزیده باشه :Emoji-Smiley-07:

هرمیون از همه نظر هری رو حمایت کرد و تنهاش نذاشت و من فکر میکنم اون اگه دختر برگزیده بود شاید حتی بهتر از هری تصمیم

میگرفت و حداقل انقدر تو نبرد هاگوارتز کشته نمیدادیم:Emoji-Smiley-52:

همه میدونیم که هری خیلی جاها لجبازی و زیاده روی کرد و یه نمونش این بود که هری مقصر مرگ سیریوس بود و از نظر من اگه

هرمیون جای هری بود ممکن بود هرگز یه همچین اتفاقی نیوفته:Emoji-Smiley-08:

لینک به ارسال

به نظر من هر کسی می تونست پسر برگزیده باشه.

همه ویژگیاشو دارن فقط مهم اینه که تقدیر کیو انتخاب می کنه.

عین اینه که بگی داخل یه قرعه کشی ممکنه کس دیگه برنده بشه؟

لینک به ارسال

من ترجیح میدادم اصن پسربرگزیده ای در کار نباشه!

مثلا کلا جنگ شه و بعد خود ولدی خودکشی کنه چون تموم مرگخوارا مرده بودن و جنگجویان داشتن میومدن بکشنش

لینک به ارسال

من ترجیح میدادم اصن پسربرگزیده ای در کار نباشه!

مثلا کلا جنگ شه و بعد خود ولدی خودکشی کنه چون تموم مرگخوارا مرده بودن و جنگجویان داشتن میومدن بکشنش

لینک به ارسال

بالایی تو کلا نظر نده اصن:/

پسر برگزیده باید همون ولدی میبود=_=

لینک به ارسال

به نظره من هرکس تو موقعیت هری بود می تونست فرد برگزیده باشه چون هری استعداد خاصی نداشت و یه جادوآموز معمولی بود

لینک به ارسال

اصن من خودم باید دختر برگزیده میشدم میرفتیم با ارباب دنیارو فتح میکردیم آخرم من در حالیکه میخوام جون اربابو نجات بدم میمردم:/ چههه مرگ شیرینی:/

رو قبرمم مینوشتن:در راه ارباب ولدمورت دار فانی را وداع گفت!:/

لینک به ارسال

به نظر من سدریک پسر برگزیده میشد تا ولدمورت از خوشگلیش خودکشی کنه:/

لینک به ارسال

خداییش حق نویل بود پسر برگزیده باشه :|

لینک به ارسال